Kuba może przyjąć rosyjski system płatności kartą

Rosyjskie władze bankowe poinformowały w poniedziałek, że Kuba może być jednym z krajów wdrażających system płatności MIR. W ten sposób turyści z tego kraju będą mogli korzystać na wyspie z kart Krajowego Systemu Kart Płatniczych (NSPK).

Olga Skorobogatova, pierwsza wiceszefowa Centralnego Banku Rosji, która stara się ominąć amerykańską i europejską blokadę transakcji głównych rosyjskich banków po ogłoszeniu inwazji na Ukrainę.

„Jest wiele krajów, które chciałyby z nami współpracować. Na przykład Kuba jest jednym z najnowszych projektów, nad którymi obecnie pracujemy. Innymi słowy, nasi rodacy będą mogli korzystać z karty Mir na Kubie” – podkreśliła Skorobogatova. podczas przemówienia w Dumie Państwowej (parlamencie).

Minister Turystyki Ambasady Kuby w Rosji Juan Carlos Escalona przed ogłoszeniem podkreślał, że działanie kart Mir miałoby ogromne znaczenie dla ponownego otwarcia tego rynku na wyspie.

W ciągu ostatnich dwóch lat rosyjska turystyka była siłą napędową rządu kubańskiego w obliczu spadków w Kanadzie i Europie. W tym okresie regularnie odbywały się bezpośrednie loty wielu linii lotniczych między Moskwą a głównymi ośrodkami turystycznymi Kuby. Jednak inwazja na Ukrainę odcięła rosnący napływ i zagroziła odbudowie sektora na Antylach.

Rosyjska karta płatnicza

Pod koniec lutego Stany Zjednoczone, Unia Europejska, Wielka Brytania i Kanada zablokowały rosyjskim bankom dostęp do globalnego systemu transakcji finansowych SWIFT. Oznacza to poważny cios dla rosyjskiej gospodarki, która straciła kontakt z tysiącami globalnych instytucji.

System Mir jest podobny do metod płatności Visa i MasterCard. Jego opracowanie i wdrożenie w 2014 roku było częścią ambitnego rosyjskiego projektu finansowego stworzenia niezależnego systemu.

Użytkownicy kart Mir, które można przetłumaczyć na hiszpański jako świat lub pokój, mogą płacić za usługi w krajach takich jak Turcja, Wietnam, Armenia, Uzbekistan, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan i Tadżykistan. Projekt i programowanie tego systemu jest całkowicie rosyjskie, ponieważ wykorzystuje własne algorytmy.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.