Kuba obecna na Biennale w Wenecji

Kuba obecna na Biennale w Wenecji

Z kolei obecność Kuby nabiera szczególnego znaczenia w 70. rocznicę pierwszego udziału wyspy w Biennale. Twitter / Mirta Granda Averhof.

Kuba bierze udział w 59. Międzynarodowych Targach Sztuki w Wenecji, prestiżowym wydarzeniu, które odbędzie się od 23 kwietnia do 27 listopada 2022 roku. Z tej okazji nie zabrakło artystów z Ameryki Łacińskiej i Karaibów, zwłaszcza z takich krajów jak Argentyna, Brazylia, Chile, Kuba, Gwatemala, Meksyk, Peru, Urugwaj i Wenezuela.

Obecność Kuby w tej przestrzeni nabiera szczególnego znaczenia w 70. rocznicę pierwszego udziału wyspy w Biennale.

Projekt Terra Ignota artystów plastyków Alexisa Leyvy (Kcho) i Rafaela Villaresa, koordynowany przez Nelsona Ramíreza de Arellano i Normę Rodríguez Dereve jako kuratorkę, jest niewątpliwie reprezentacją sztuki kubańskiej produkowanej na wyspie.

Należy podkreślić obecność dzieł Bilqis Iona, wyróżniających się tradycją afro-kubańską, co było odniesieniem do centralnego nadzoru nad tą wersją wydarzenia, sponsorowaną przez Cecilię Alemani.

Ambasador Kuby we Włoszech, Mirta Granda Averhof, dokonała inauguracji pawilonu z udziałem kubańskich artystów.

(z informacjami od Copamenrixa)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.