Kuba odrzuca filozofię wywłaszczenia stosowaną przez Izrael w Gazie

Kuba odrzuca filozofię wywłaszczenia stosowaną przez Izrael w Gazie

Wicekanclerz zauważył podczas sesji plenarnej Komisji ds. Wykonywania Niezbywalnych Praw Narodu Palestyńskiego, wzywając do natychmiastowego zawieszenia broni, że nic nie może usprawiedliwić takiej brutalności.

Stały Przedstawiciel Kuby przy ONZ ponownie potwierdził wsparcie Al Jazeery dla pozwu wniesionego przez Republikę Południowej Afryki przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w sprawie naruszeń przez Izrael Konwencji o zapobieganiu i karaniu zbrodni ludobójstwa.

Podkreślił, że „tę akcję przed głównym organem wymiaru sprawiedliwości Organizacji Narodów Zjednoczonych należy rozumieć i postrzegać jako pilne wezwanie do zaprzestania strasznych międzynarodowych zbrodni ludobójstwa przeciwko ludzkości i apartheidu popełnionych na narodzie palestyńskim”.

Peñalver potępił odmowę dostępu do wody, żywności, energii elektrycznej i paliwa na terytoriach okupowanych, co uznał za rażące naruszenie międzynarodowego prawa humanitarnego.

„Konieczne jest powstrzymanie przymusowych wysiedleń Palestyńczyków z ziemi, którą prawnie posiadają. Powiedział: „Odrzucamy wszelkie działania sił izraelskich na okupowanym Zachodnim Brzegu, które nasiliły represje i zabójstwa”.

Dyplomata nawoływał do położenia kresu bezkarności Tel Awiwu, co można wytłumaczyć jedynie pewnością, że nie będzie musiał ponosić odpowiedzialności za swoje czyny, gdyż ma wsparcie rządu USA i innych sojuszników na Bliskim Wschodzie. NATO.

Uznał także za niedopuszczalne, aby Rada Bezpieczeństwa w dalszym ciągu nie realizowała swoich rezolucji mających położyć kres zbrodniom Izraela i odniósł się do Stanów Zjednoczonych jako do historycznego partnera, utrudniając weto i wielokrotnie wykorzystując je w tym celu.

Dodał, że Kuba popiera wezwanie do zorganizowania międzynarodowej konferencji pokojowej w celu zapewnienia, aby naród palestyński korzystał ze swoich praw, i nie może się doczekać, aż jej kraj wkrótce stanie się pełnoprawnym członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Dodał, że kraj karaibski nie zrezygnuje ze swoich wysiłków na rzecz szerokiego, sprawiedliwego i trwałego rozwiązania konfliktu.

Według wiceministra musi to opierać się na rozwiązaniu dwupaństwowym, które daje Palestyńczykom prawo do samostanowienia oraz uzyskania niepodległości i suwerenności, ze stolicą w Jerozolimie Wschodniej i granicami sprzed 1967 r., a także gwarantuje to . Prawo powrotu uchodźców.

rgh/ebr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *