Kuba ogłasza kwarantannę dla turystów z 8 krajów afrykańskich przez omicron

Kuba ogłasza kwarantannę dla turystów z 8 krajów afrykańskich przez omicron

Po odnotowaniu najgorszego momentu wystąpienia COVID-19 w lipcu, sierpniu i wrześniu Kubie udało się stopniowo zmniejszać liczbę przypadków od października, nawet nie odnotowując zgonów w ostatnich dniach. afp_tickers

Ta treść została opublikowana 29 listopada 2021 – 19:52

(AFP)

Kuba ogłosiła w poniedziałek, że nałoży tygodniową kwarantannę i inne środki zdrowotne na podróżnych z ośmiu krajów afrykańskich, po typie Omicron, który po raz pierwszy wykryto w RPA, podało Ministerstwo Zdrowia.

Od 4 grudnia podróżni z Republiki Południowej Afryki, Lesotho, Botswany, Zimbabwe, Mozambiku, Namibii, Malawi i Eswatini (lub Suazi) muszą przed tym terminem przedstawić pełny harmonogram szczepień i ujemne wyniki 72-godzinnego testu PCR po przybyciu na wyspę. .

Ministerstwo podało w notatce informacyjnej na swojej stronie internetowej: „Obowiązkowa kwarantanna zostanie poddana im przez okres siedmiu dni w przeznaczonym do tego hotelu, a podróżny poniesie koszty zakwaterowania i transportu”.

Turyści z tych krajów będą również musieli przejść test PCR po przybyciu na Kubę i kolejny w szóstym dniu kwarantanny, a w przypadku negatywnego wyniku będą mogli opuścić siódmego.

Z wyjątkiem kwarantanny i PCR w szóstym dniu, władze zastosują również pozostałe środki wobec podróżnych z Belgii, Izraela, Hongkongu, Egiptu, Turcji i pozostałej części Afryki Subsaharyjskiej.

Wyspa licząca 11,2 miliona ludzi była w stanie opanować epidemię z 9 194 017 osobami dzięki kompletnemu planowi szczepień, który na Kubie składa się z trzech dawek, z wyprodukowanym w kraju i rozwiniętym układem odpornościowym.

Po odnotowaniu najgorszego momentu zakażenia wirusem Corona w lipcu, sierpniu i wrześniu wyspa była w stanie stopniowo zmniejszać liczbę przypadków od października, nawet nie odnotowując zgonów w ostatnich dniach.

Od czasu pojawienia się pierwszych przypadków w marcu 2020 r. Kuba dodała 962.350 infekcji i 8300 zgonów z powodu koronawirusa.

Dopiero 15 listopada zeszłego roku uczniowie zakończyli powrót na zajęcia, a granice zostały ponownie otwarte dla turystyki międzynarodowej, zakazanej od początku roku.

A na początku tego miesiąca zniesiono kwarantannę nałożoną na wszystkie osoby wjeżdżające do kraju, oprócz godziny policyjnej i zamknięcia restauracji i miejsc publicznych.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że ​​nowa alternatywa stwarza „wyjątkowo wysokie ryzyko” na całym świecie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *