Kuba osiąga swoje cele w zachowaniu warstwy ozonowej „The World” Granma

Kuba osiąga swoje cele w zachowaniu warstwy ozonowej „The World” Granma
Zdjęcie: Zaczerpnięte z Peru.Educa.com

Kuba jest sygnatariuszem Konwencji Wiedeńskiej i Protokołu Montrealskiego (ratyfikowanego w 1992 r.) oraz ich późniejszych poprawek, Kuba ściśle przestrzega zobowiązań podjętych w celu ograniczenia i stopniowego wycofywania substancji zubożających warstwę ozonową w wyznaczonych terminach.

Wśród ważnych wyników osiągniętych w kraju pod kierunkiem Urzędu Technicznego ds. Ozonu, całkowita eliminacja CFC w chłodnictwie domowym i komercyjnym, zastąpienie CFC w produkcji aerozoli farmaceutycznych oraz całkowite wyeliminowanie bromku metylu w fumigacji sadzonek tytoniu, szkółek kawy i upraw chronionych.

Wraz z wprowadzeniem nowoczesnej technologii, zużycie ODS zostało ostatnio wyeliminowane w produkcji pianki poliuretanowej wykorzystywanej do produkcji paneli do izolacji budynków, urządzeń chłodniczych i pojemników farmaceutycznych, które wymagają utrzymywania określonej temperatury, żeby wymienić tylko kilka.

W wyniku tych ustaleń 17 przedsiębiorstw usługowych i produkcyjnych zasłużyło na uznanie w kraju, aby trwale wyeliminować stosowanie substancji zubożających warstwę ozonową, co zostało przyznane 16 września przez Ministerstwo Nauki, Technologii i Środowiska (Citma), z okazji obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Warstwy Ozonowej.

Helen Rodriguez, Specjalista ds. Komunikacji w Centrum Zarządzania Informacją i Rozwoju Energii (Cupenergia), powiedziała: babcia że odrębnymi podmiotami w 2021 r. są hotele Las Conchas I i El Caney, oba w Varadero, Matanzas; Floreale w Villa Clara; Jak również San Basilio, San Feliz i Enramada z kompleksu hotelowego Ciudad w Santiago de Cuba.

Na liście znajdują się również Szpital Dziecięcy Octavio de la Concepción y de la Pedraja, Mecánica del Níquel Comandante Gustavo Machín, Servicios Ingenieros Hidráulicos Este Cauce oraz Comandante René Ramos Latour, wszyscy z prowincji Holguín.

Listę dopełnia firma prasowa UEB Gráfica Villa Clara; Agencja Graficzna Offsetowa Villa Clara; Fabryka Palma Soriano, należąca do Empresa Mixta Compacto Caribe SA oraz Yacabo Abajo, Cajobabo, Yunque i Duaba Camps w Guantanamo.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *