Kuba potępiła działania pracowników • Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników z NATO

Kuba potępiła działania pracowników • Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników z NATO

Bruno Rodríguez Parrilla, Minister Spraw Zagranicznych Kuby, potępił dziś działania Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników z NATO mające na celu narzucenie swojej hegemonii, z naruszeniem Karty Narodów Zjednoczonych i prawa międzynarodowego. Prawo.

Zdjęcie: @BrunoRguezP

Przemawiając na piątym spotkaniu ministerialnym Grupy Przyjaciół w Obronie Karty Narodów Zjednoczonych, które odbyło się w Kampali w Ugandzie, w kontekście XIX Szczytu Ruchu Państw Niezaangażowanych, kubański minister spraw zagranicznych odniósł się do stosowanych przez nich praktyk poprzez prowokowanie konfliktów oraz promowanie i finansowanie strategii zmiany reżimu.

Narzucają i intensyfikują nielegalne jednostronne środki przymusu oraz uciekają się do selektywnego wykorzystywania i manipulacji prawami człowieka do celów politycznych – dodał Rodriguez Barela.

W swoim przemówieniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Kubańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wyraził uznanie dla znaczenia koordynowania działań w ramach mechanizmu Ruchu Państw Niezaangażowanych, zwłaszcza tych związanych z procesami międzyrządowymi związanymi z propozycją Sekretarza Generalnego Ruch niezaangażowanych. Organizacja Narodów Zjednoczonych znana jako „Nasz wspólny program”, podobnie jak proces związany z przyszłym szczytem.

Rodriguez Barela po raz kolejny potępił zbrodnie i ludobójstwo popełnione przez Izrael na narodzie palestyńskim pod ochroną amerykańskiego weta w Radzie Bezpieczeństwa i przy wsparciu sojuszników z NATO, które wywołały poważną sytuację humanitarną wymagającą działań ze strony międzynarodowej wspólnota.

Szef kubańskiej dyplomacji potępił hipokryzję, milczenie i bierność wobec tego problemu, zwłaszcza ze strony krajów, które deklarują się jako obrońcy praw człowieka.

Wyraził także swoje poparcie dla wezwania do zorganizowania międzynarodowej konferencji pokojowej skupiającej się na zapewnieniu niezbywalnych praw narodu palestyńskiego oraz pełnym i natychmiastowym przystąpieniu państwa Palestyna jako pełnoprawnego członka Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W tym kontekście popiera skargę Republiki Południowej Afryki przeciwko Izraelowi przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości dotyczącą naruszenia przez mocarstwo okupacyjne jej zobowiązań jako państwa będącego stroną Konwencji o zapobieganiu i karaniu zbrodni ludobójstwa.

Na zakończenie swojego wystąpienia Minister Spraw Zagranicznych potwierdził poparcie delegacji kubańskiej dla deklaracji, która zostanie wydana podczas tego spotkania ministerialnego, a także stałe wsparcie i wkład w związku z ważną działalnością prowadzoną przez Grupę Przyjaciół Republiki Karta Narodów Zjednoczonych. Organizacja Narodów Zjednoczonych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *