Kuba prowadzi szczepienia dawką anty-Covid-19 w Ameryce Łacińskiej

Kuba prowadzi szczepienia dawką anty-Covid-19 w Ameryce Łacińskiej
Zdjęcie: Prensa Latina

CNN poinformowało dziś, że Kuba prowadzi w Ameryce Łacińskiej z najwyższym odsetkiem populacji zaszczepionej przynajmniej pierwszą dawką leków przeciwko Covid-19.

A amerykańskie media podały, że 89,07 procent populacji karaibskiej wyspy otrzymało zastrzyk przeciwko epidemii, wyprzedzając ich odpowiedniki w Chile (86,90), Urugwaju (79,53) i Argentynie (78,50). z poprzednich dni.

Podczas gdy niektóre kraje już promują stosowanie dawek stymulujących, inne utrzymują liczby poniżej globalnej średniej wynoszącej 51,73 procent, jak wynika z raportu zamieszczonego na hiszpańskiej stronie cyfrowej CNN.

W tekście wskazano, że wskaźniki szczepień różnią się znacznie w różnych regionach świata, a nawet w krajach Ameryki Łacińskiej.

W regionie mediana częściowych szczepień w Ameryce Południowej wynosi 70,53 procent, a w Ameryce Północnej 62,60, podczas gdy w porównaniu z Hiszpanią (81,60), Stanami Zjednoczonymi (67,38) i RPA (27, 02 procent).

Odkąd Wielka Brytania podała pierwszą dawkę w pełni przetestowanego preparatu biologicznego wyprodukowanego przez firmę Pfizer/BioNTech w grudniu 2020 r., dziesiątki krajów i terytoriów przyłączyło się do wyścigu mającego na celu zaszczepienie swoich populacji przeciwko wirusowi SARS-Cov-2, który powoduje Covid-19.

Jednak analitycy ujawniają luki, które istnieją ponad pół roku później, a Światowa Organizacja Zdrowia ponownie podkreśla potrzebę międzynarodowej współpracy w kampaniach szczepień i ostrzega, że ​​globalna pandemia wymaga globalnych wysiłków, aby położyć jej kres.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *