Kuba ratyfikuje swoje zobowiązanie do „jedności” na spotkaniu CELAC w Argentynie

Agenci aresztują 11 przemytników za transport migrantów w północnym Meksyku
Ta treść została opublikowana 25 października 2022 – 23:24

HAWANA, 25 października (EFE) – Kubański minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez powiedział we wtorek, że jego kraj ratyfikuje swoje zobowiązanie do „jedności” podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych CELAC, które odbędzie się w Buenos Aires.

„Poprzemy zaangażowanie Kuby na rzecz jedności w różnorodności w obliczu wielkich wspólnych wyzwań” – napisał minister spraw zagranicznych wyspy na swoim osobistym koncie na Twitterze.

Mówiąc o swoim udziale w spotkaniu CELAC w środę, Rodriguez zaznaczył, że będzie to „okazją do omówienia kwestii o znaczeniu regionalnym i dalszego wzmocnienia mechanizmu koordynacji politycznej i integracji”.

Argentyna, która sprawuje tymczasową prezydencję Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów w 2022 r., będzie gościć przedstawicieli 32 państw członkowskich grupy latynoamerykańskiej, aby omówić „15 kierunków działania”, w tym popandemiczne ożywienie gospodarcze, regionalny strategia zdrowotna oraz „CELAC”. Program antykorupcyjny i bezpieczeństwa żywnościowego.

Ministrowie spraw zagranicznych będą rozmawiać także o dialogu z partnerami spoza regionu. integracja infrastruktury Ameryki Łacińskiej i Karaibów; Współpraca ekologiczna i poprawa warunków i warunków kobiet w państwach członkowskich.

Spotkanie ma na celu odnowienie strategicznego powiązania opartego na więzach historycznych, kulturowych i ludzkich oraz wzmocnienie więzi tak, aby relacje mogły osiągnąć swój pełny potencjał.

Dzień później odbędzie się, pierwsze od 2018 r., spotkanie ministrów spraw zagranicznych Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz Unii Europejskiej – również w Buenos Aires – w celu promowania dialogu między dwoma regionami. EFE

rmo / jce / amd

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *