Kuba świętuje Dzień Afryki

2505-dia-africa.jpg

Hawana, 25 maja (ACN) Miguel Diaz-CanelPrezydent Kuby, dziś na Twitterze Dzień AfrykiMówili, że ten kontynent jest punktem wyjścia, wspólnym przeznaczeniem i wszelką nadzieją.

„Afryka, pochodzenie i cel. Dzisiaj, 25 maja, obchodzimy Dzień Afryki. Kontynent, który jest punktem wyjścia, wspólnym przeznaczeniem i wszelką nadzieją” – napisał pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Kuby. hashtag #Dzień Afryki.


W tej samej sieci społecznościowej premier Kuby, Manuel MarreroWysłał gratulacje do narodów kontynentu afrykańskiego, podkreślając historię bliskich relacji i przyjaźni, które łączą go z Kubą.

„Najcieplejsze i najszczersze gratulacje dla Afrykańczyków w tym dniu. Łączy nas z wami historia silnych relacji i więzi przyjaźni”.


Esteban Lazo, przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Władzy Ludowej (parlamentu), podkreślił w liście, że pod przewodnictwem Naczelnego Wodza Fidela Castro i innych kubańskich przywódców nawiązano bliskie stosunki z niezapomnianymi afrykańskimi bohaterami.

Ponadto zwrócił uwagę na przekazanie tysięcy międzynarodowych kubańskich bojowników, którzy walczyli na ziemi afrykańskiej przeciwko kolonializmowi, dominacji, rasizmowi i apartheidowi, a także wkład cywilnych kolaborantów w programy współpracy.

Minister spraw zagranicznych Kuby Bruno Rodríguez Parilla również przypomniał historię i poparł zaangażowanie swojego kraju w regionie.

Minister spraw zagranicznych podkreślił na portalu społecznościowym Twitter, że braterstwo i solidarność kierują głębokimi i nierozerwalnymi relacjami między Afryką a największym z Antyli.

Rodriguez Barilla powiedział: W Dniu Afryki odnawiamy nasze zaangażowanie w region.

„Braterstwo i solidarność kierują głębokimi i nierozerwalnymi relacjami między Afryką a Kubą. Jesteśmy narodem zjednoczonym historią, ze wspólnymi walkami i sprawami, spadkobiercami niezwykłego dziedzictwa kulturowego. W #AfricaDay odnawiamy nasze zaangażowanie w region”.

Podobnie kubańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze przywołało słowa Fidela Castro, kiedy powiedział: „Gdyby nie Afryka, bez jej synów i córek, bez jej kultury i obyczajów, bez jej języków i bogów , Kuba nie byłaby tym, czym jest dzisiaj.Dlatego naród kubański jest zadłużony. Dług wobec Afryki rośnie wraz z heroiczną historią, którą dzielimy”.

Czytaj więcej: Dzień Afryki będzie obchodzony na Uniwersytecie Guantanamo

Data ta jest obchodzona co roku na cześć utworzenia Organizacji Jedności Afrykańskiej (OJA) w dniu 25 maja 1963 r., której następcą została Unia Afrykańska (UA) w 2002 r.

Niedawno na nadzwyczajnej sesji parlamentu kubańskiego, w jego dziewiątej kadencji, przyjęto deklarację Dnia Afryki, w której potwierdzono, że szczególne stosunki między Kubą a Afryką nie mogą zostać zniszczone.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.