Kuba uelastycznia import artykułów spożywczych pochodzenia zwierzęcego

Cuba flexibiliza importación de alimentos de origen animal

Dziś Kuba łagodzi własne przepisy zdrowotne dotyczące importu żywności pochodzenia zwierzęcego przez podróżnych i osoby fizyczne, rozszerzając potencjalne kategorie wjazdu do kraju.

Modyfikacje podlegają zmianom w zależności od statusu zdrowotnego zwierząt krajów pochodzenia produktów, w tym konserw wołowych, wieprzowych i drobiowych, które są zidentyfikowane i uznanych marek.

Według Narodowego Centrum Zdrowia Zwierząt (Cenasa) Ministerstwa Rolnictwa (Minag), rezerwy muszą pochodzić z krajów, które mają umowy między oficjalnymi służbami weterynaryjnymi, kwalifikującymi się do Kuby, takich jak Hiszpania, Portugalia, Włochy i Stany Zjednoczone. Kanada, Meksyk, Panama, Kostaryka, Nikaragua, Brazylia, Argentyna, Chile, Urugwaj

Środek obejmuje również czasowo import kiełbas z tych krajów.

Podobnie na wyspę mogą dostać się konserwy z owoców morza z dowolnego obszaru geograficznego; Mleko w proszku, mleko płynne UHT, zagęszczone, odparowane, desery mleczne i pasteryzowane sery dojrzałe.

Cenesa podkreśla, że ​​zakaz importu świeżego, mrożonego, suszonego lub solonego mięsa, z kośćmi lub bez, oraz jadalnych podrobów został utrzymany w kraju karaibskim; Półprodukty mięsne (hamburgery, mięso mielone, klopsiki).

Szczegóły zostały zamieszczone na stronie internetowej Minag, na której będą również informować o wszelkich zmianach, które mogą nastąpić.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *