Kuba wdroży nowe międzynarodowe środki kontroli zdrowia od 5 stycznia

Kuba wdroży nowe międzynarodowe środki kontroli zdrowia od 5 stycznia

Nowe międzynarodowe środki kontroli zdrowia wchodzą dziś w życie na Kubie ze względu na wzrost przypadków Covid-19 w ostatnich tygodniach i siłę rozprzestrzeniania się wariantu Omicron wirusa SARS-CoV-2.

Kuba, monitoring zdrowia, COVID-19, lotniskoWedług Ministerstwa Zdrowia Publicznego (Minsap) podróżni z Republiki Południowej Afryki, Lesotho, Botswany, Zimbabwe, Mozambiku, Namibii, Malawi i Eswatini muszą w punkcie wjazdu przedstawić pełny harmonogram szczepień.

Dodatkowo przedstaw ujemny wynik RT-PCR (reakcja łańcuchowa polimerazy), która została przeprowadzona najpóźniej 72 godziny przed lotem, a w miejscu wejścia zostanie pobrana kolejna próbka.

Z drugiej strony przeprowadzą obowiązkową kwarantannę przez okres ośmiu dni w przeznaczonym do tego hotelu, a podróżny sam poniesie koszty zakwaterowania i transportu.

Minsap wskazuje, że siódmego dnia pobierają nową próbkę, która, jeśli jest negatywna, pozwoli na zwolnienie z kwarantanny ósmego dnia.

Wszyscy członkowie załogi i pasażerowie statków handlowych, którzy muszą wpłynąć na Kubę z zagranicznych portów, muszą przedstawić kompletny program szczepień, a badanie PCR zostanie przeprowadzone w punkcie wejścia.

Załogi samolotów i statków wycieczkowych, które przebywają na terytorium kraju krócej niż 48 godzin, będą zwolnione z tych wskazań iw obu przypadkach będą musiały przedstawić swój harmonogram szczepień.

Podobnie pasażerowie statków wycieczkowych i rekreacyjnych przedstawią międzynarodowy certyfikat szczepień.

Zagraniczni podróżnicy, którzy przybywają na Kubę i uczestniczą w międzynarodowych zapisach do szkół oraz stypendiach w krajowych instytucjach, technikach i rezydentach zagranicznych współpracowników, przejdą ośmiodniową kwarantannę w swoich ośrodkach, a siódmego dnia zastosują RT PCR.

W kraju podróżni z chorobą będą przyjmowani, a ich kontakty trafią do autoryzowanych ośrodków izolacji lub w domu na niezbędnych warunkach, przy jednoczesnym zapewnieniu przestrzegania tej procedury.

Pierwotne przypadki potwierdzone jako zagrożone lub gdy wymaga tego ciężkość ich stanu, zostaną przeniesione do szpitala, podczas gdy bezpośrednie kontakty będą izolowane w ich domach lub, jeśli to konieczne, instytucjonalnie przez osiem dni.

Biorąc pod uwagę wysoką przepuszczalność wariantu Omicron i jego już obecność w kraju, masowe działania zostały zawieszone, aby uniknąć tłumów ludzi.

29 listopada na Kubie odkryto pierwszy przypadek z Micronem, pasujący do południowoafrykańskiego podróżnika.

Światowa Organizacja Zdrowia zgłosiła zaniepokojenie, wariant zdiagnozowano do tej pory w 13 województwach i ponad 90 pacjentów, większość z nich to przypadki przychodzące, chociaż pierwotna infekcja została potwierdzona.

Z informacjami od Prensa Latina

kąt promienia

autor: kąt promieniae-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami. Aby go zobaczyć, musisz mieć włączoną obsługę JavaScript.

Inne artykuły tego autora


You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *