Kuba weźmie udział w Konferencji Szczytowej Stowarzyszenia Państw Karaibów – Televisión Avileña

Kuba weźmie udział w Konferencji Szczytowej Stowarzyszenia Państw Karaibów – Televisión Avileña

kubański wiceminister spraw zagranicznych Józefina Vidal Kieruj delegacją Kuba w Dziewiąty Szczyt Szefów Państw i/lub Rządów Stowarzyszenia Państw Karaibów (ACS)zaplanowane na 12 maja w Gwatemali.

Jak poinformowała dziś za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze Ambasada Kuby w tym kraju Ameryki Środkowej, wydarzenie poprzedzi ósme regularne posiedzenie Rady Ministerialnej ACS.

„Dziewiąty Szczyt Szefów Państw i/lub Rządów @ACS_AEC odbędzie się w #Gwatemala w dniu 05/12, poprzedzony 8. Zwyczajnym Spotkaniem Rady Ministerialnej ACS. #Kuba będzie uczestniczyć z delegacją kierowaną przez Wiceministra ds. Spraw Zagranicznych @JosefinaVidalF. #IXCumbrAEC”.

„Innowacje integracyjne poprzez zrównoważony rozwój szerszego regionu Karaibów” to motto dziewiątego szczytu ASEAN, którego celem jest wzmocnienie więzi przyjaźni, współpracy, handlu, rozwoju, działań na rzecz ochrony środowiska i turystyki w regionie.

ACS obejmuje 25 krajów członkowskich i 10 krajów stowarzyszonych, a od 1994 roku dąży do integracji krajów w celu stworzenia wspólnej przestrzeni gospodarczej, ochrony morza i promowania zrównoważonego rozwoju, inwestycji i współpracy.

PKWP

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *