Kuba weźmie udział w V Światowej Konferencji Przewodniczących Parlamentów – Young Rebels

Kuba weźmie udział w V Światowej Konferencji Przewodniczących Parlamentów – Young Rebels

Delegacja pod przewodnictwem Any Marie Marie Machado, wiceprzewodniczącej Zgromadzenia Narodowego Władzy Ludowej (ANPP), weźmie udział w imieniu Kuby w V Światowej Konferencji Przewodniczących Parlamentów, która odbędzie się osobiście w dniach 7-8 września . . w Wiedniu, Austria.

Konferencja obejmie ogólny temat „Mobilizowanie parlamentów na rzecz bardziej efektywnego pluralizmu przynoszącego pokój i zrównoważony rozwój ludziom i planecie Ziemia” i obejmie ogólną dyskusję w formacie interaktywnym oraz pięć dyskusji panelowych, jak podała strona internetowa agencji.

Według Unii Międzyparlamentarnej – organizatora wydarzenia wspólnie z ONZ – oczekuje się, że w wydarzeniu, które odbywa się co pięć lat, weźmie udział ponad 110 szefów ciał ustawodawczych z całego świata. wzmocnienia parlamentarnego wymiaru globalnego zarządzania.

Piąta Globalna Konferencja Przewodniczących Parlamentów będzie największym spotkaniem na świecie na najwyższym szczeblu reprezentacji parlamentarnej, a ten segment spotkań twarzą w twarz będzie następował po sesji wirtualnej, która odbyła się w sierpniu 2020 r.

V Światowa Konferencja Przewodniczących Parlamentów poprzedza XIII Szczyt Przewodniczących Parlamentu w dniu 6 września. Po jej obchodach 9 września odbędzie się pierwsze światowe spotkanie parlamentarne w sprawie zwalczania terroryzmu.

Austriackie władze wdrożyły solidne i kompleksowe środki zdrowotne, aby zapewnić bezpieczną konferencję, w tym obowiązkowe testy na COVID-19 w celu dotarcia na miejsce konferencji, ograniczenia dotyczące liczby delegatów, dystans społeczny i obowiązkowe maski na twarz.

Przedstawiciele ustawodawcy skupią się na priorytetach wymagających pilnych międzynarodowych działań parlamentarnych, w tym globalnej reakcji na pandemię i ożywienie po COVID-19, kryzys klimatyczny, zwalczanie dezinformacji, udział młodzieży w polityce i równouprawnienie płci.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Yolanda Ferrer Gómez oraz Rolando Gonzalez Patricio, przewodniczący i wiceprzewodniczący Komisji Stosunków Międzynarodowych parlamentu kubańskiego. oraz Luis Velasquez Perez, prezes Kubańskiej Akademii Nauk.

Wśród nich jest również delegacja Antyli Jesús Rafael Mora González, urzędnik Komisji ds. Stosunków Międzynarodowych i sekretarz administracyjny Grupy Kuby w Unii Międzyparlamentarnej oraz Luíba Sánchez Lorenzo, ambasador Kuby w Austrii, Słowenii i Chorwacji oraz stały przedstawiciel przy ONZ Agencje z siedzibą w Wiedniu.

Pierwsza Konferencja Przewodniczących Parlamentów Narodowych odbyła się w sierpniu 2000 r. w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, na kilka dni przed Milenijnym Szczytem Szefów Państw i Rządów i zakończyła się deklaracją pt. trzecie tysiąclecie.

Siedziba główna Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku była również gospodarzem II Światowej Konferencji Przewodniczących Parlamentów w dniach 7-9 września 2005 r., której deklaracja końcowa nosiła tytuł Zajęcie się deficytem demokracji w stosunkach międzynarodowych: wzmocnienie roli parlamentów

Trzecia konferencja odbyła się w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie w dniach 19-21 lipca 2010 r., a jej konwencja dotyczyła parlamentów w świecie kryzysu: zapewnienie globalnej odpowiedzialności demokratycznej za dobro wspólne.

Po raz kolejny Kwatera Główna Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęła w dniach 31 sierpnia – 1 września 2015 r. IV Światową Konferencję Przewodniczących Parlamentów „Demokracja w służbie pokoju i zrównoważonego rozwoju: Budowanie świata, którego chcą dla narodów”, była Deklaracją końcową.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *