Kubadipati

Kubadipati

Międzynarodowa Konferencja Naukowa UCIENCIA 2023 rozpoczyna swoją piątą edycję, skupiającą ekspertów akademickich i zawodowych w dziedzinie informatyki z różnych regionów świata. To odbywające się co pół roku wydarzenie, uważane za jedno z najważniejszych w dziedzinie technologii i innowacji na Kubie, odbędzie się w dniach 27-29 września w hotelu Melia Internacional Varadero.

Przez trzy dni odbędzie się cykl konferencji, warsztatów, dyskusji panelowych i prezentacji najnowszych badań z różnych dziedzin informatyki. Głównym celem konferencji jest zachęcanie do wymiany wiedzy, wzmocnienie współpracy między profesjonalistami, naukowcami i biznesem oraz zapoznanie się z najnowszymi trendami i osiągnięciami w tej dziedzinie. Zgodnie z tradycją przestrzeń będzie promować dyskusję naukową poświęconą szkoleniom, badaniom, rozwojowi i innowacjom.

To wielka przyjemność dla wszystkich, że w tym roku nasze wielkie wydarzenie naukowe zostanie wznowione w trybie stacjonarnym. Szeroki zasięg zapewnią także transmisje na żywo i interaktywne dyskusje ze współautorami dzieł międzynarodowych, którzy nie uczestniczą osobiście. Porozumienie można śledzić w plikach instytucjonalnych UCI w sieciach społecznościowych, zwłaszcza na YouTube i Picta.

Spośród 466 otrzymanych artykułów naukowych po rygorystycznej ocenie wybrano 292. W konkursie wezmą udział uczestnicy z 26 krajów, z czego największą reprezentacją będą Niemcy, Peru, Chiny, Rosja, Kolumbia, Hiszpania i Meksyk, a także Kuba.

Wydarzenie pomyślane jest jako forum i wyraz wiedzy na główne tematy, które definiują trendy w dziedzinie informatyki, sztucznej inteligencji, rozpoznawania wzorców, cyberbezpieczeństwa, matematyki obliczeniowej i bioinformatyki, z naciskiem na cyfrową transformację społeczeństwa kubańskiego, a także umiędzynarodowienie działalności uczelni, zarządzanie parkami naukowo-technologicznymi oraz kształcenie inżynierów w zakresie informatyki.

W tej edycji prace naukowe zostały skonsolidowane poprzez konferencję, 4 seminaria i 14 warsztatów odpowiadających kierunkom naukowym uniwersytetu. Taka struktura organizacyjna jest oznaką dojrzałości osiągniętej przez naszą społeczność akademicką i chęci promowania pojawiających się tematów, które z każdym dniem zyskują coraz większe znaczenie na scenie międzynarodowej. Uczestnicy będą mieli okazję zaktualizować swoją wiedzę i poznać nowe obszary badań i rozwoju.

Jednym z głównych obszarów tej edycji jest 8. Międzynarodowa Konferencja na temat Sztucznej Inteligencji i Rozpoznawania Wzorców (IWAIPR 2023). Podobnie jak w poprzednich edycjach, zaprasza uczestników z całego świata, których celem jest promowanie i rozpowszechnianie bieżących badań nad metodami matematycznymi i technikami obliczeniowymi dla tej dziedziny, w szczególności w zakresie bioinformatyki, widzenia poznawczego i ludzkiego, widzenia komputerowego, inteligencji obrazu i danych. Analiza, oprócz zastosowania w różnych dziedzinach, takich jak przemysł, zdrowie, robotyka, eksploracja danych, eksploracja opinii, analiza nastrojów, komunikacja, analiza dokumentów, przetwarzanie i rozpoznawanie języka naturalnego.

Kolejnym tematem szczególnie interesującym jest cyberbezpieczeństwo, biorąc pod uwagę rosnące znaczenie ochrony informacji i systemów w coraz bardziej połączonym świecie. Eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami i strategiami z zakresu ochrony i szkoleń, a także pojawiającymi się trendami w tej dziedzinie.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję poznać z pierwszej ręki najnowsze badania w tej dziedzinie oraz wziąć udział w dyskusjach i debatach na temat wpływu tych technologii na społeczeństwo.

Odbędzie się pięć nowych warsztatów poświęconych takim tematom, jak umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego, szkolenie za pomocą wirtualnych technologii nauczania i uczenia się, wpływ szkolnictwa wyższego na cele zrównoważonego rozwoju oraz technologie interakcji człowiek-komputer. Podobnie zorganizowanych zostanie 35 głównych konferencji.

Głównym tematem dyskusji będzie cyfrowa transformacja społeczeństwa kubańskiego, oparta na podejściu technologicznym i pomiarze jego wpływu. Zachęcające jest również to, że wysokiej jakości artykuły naukowe są publikowane w recenzowanych czasopismach o znaczącej widoczności międzynarodowej.

V Międzynarodowa Konferencja Naukowa UCIENCIA 2023 to także ważna platforma dla młodych badaczy i studentów do prezentacji swoich projektów i pracy w środowisku akademickim i zawodowym. Najlepsze prace zaprezentowane w prezentacji pracy zostaną nagrodzone, promując w ten sposób doskonałość i innowacyjność w dziedzinie informatyki.

Oczekuje się, że ta edycja będzie miejscem spotkań społeczności informatycznej na całym świecie oraz okazją do poznania przyszłych trendów i zmian. Wydarzenie to z pewnością spełni wszelkie oczekiwania i będzie wyrazem zaangażowania w dalsze wdrażanie nauki i innowacji w rozwój naszego kraju.

(Według informacji z Oddział intensywnej terapii)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *