Kubańczycy konfrontują się z urzędnikami reżimu w Kanadzie

Grupa Kubańczycy mieszkający w Kanadzie W ten weekend starł się z działaczami systemu na 15. Pucharze Ameryki Południowej w siatkówce mężczyzn w Gatineau w Ottawie.

Protest rozpoczął się w sobotę w półfinale imprezy sportowej. Kubańscy wygnańcy przed budynkiem skandowali hasła takie jak „Precz z Fidelem Castro”, „Precz z Raulem Castro”, „Precz z komunizmem” i „Komuniści zabierają się do pracy”.

Zapewnili urzędników reżimu, że kiedy Kuba zostanie wyzwolona, ​​wszyscy rewolucjoniści zostaną wykluczeni. Nie otrzymali jednak żadnych odpowiedzi. Przedstawiciele państwa komunistycznego milczeli do momentu opuszczenia budynku.

Wśród przedstawicieli reżimu był ambasador Kuby w Kanadzie Hector Igarza oraz prezes Narodowego Związku Piłki Siatkowej Ariel Sainz.

„Pan, panie, powinien się wstydzić. Nie reprezentujesz Kubańczyków. Na Kubie wysłaliby do mnie policję. Zdrajcy! Ludzie na Kubie nie mają jedzenia, nie mają prądu, są głodni, umierają dzieci , krzyczy protestujący w szpitalach. Co robisz?” idź do pracy!

Następnego dnia protesty trwały nadal podczas finału piłki siatkowej Copa América. Kubańczycy nie mogli wejść, aby oglądać grę swojej drużyny w Slash Bobby Centerw Gatineau.

Kanadyjska policja aresztowała protestującego i uznała jego zachowanie w miejscach publicznych za niewłaściwe. Później potwierdzili, że mężczyzna został zwolniony bez postawienia zarzutów tego samego dnia.

Facebook Kanadyjscy Kubańczycy dla Demokratycznej Kuby

Po zakończeniu zawodów w siatkówkę mężczyzn, demonstranci po raz kolejny skonfrontowali się z działaczami systemu i sztabem szkoleniowym biorącym udział w imprezie sportowej. Jednocześnie gratulowali kubańskim sportowcom, którym w niedzielę udało się wygrać z 15. Złoty Medal Pucharu Pan American.

Yanel Raul Neves, członek organizacji Cuban-Canadians for Democratic Cuba, wezwał obywateli z całego świata do pokojowego stawienia czoła urzędnikom reżimu w miejscach publicznych; i domagać się odpowiedzi na kryzys i niedociągnięcia narodu kubańskiego.

Ta grupa pochodzi z Kubańczycy mieszkający w Kanadzie Zagrał także we wtorek podczas protestu przed urzędnikami reżimu, którzy wzięli udział w pokazie filmu El Mayor w Ottawie z 2018 roku poświęconego patrioty Camagüeyanowi Ignacio Agramonte y Loynaz.

„Gdziekolwiek pójdą, my będziemy, nie skolonizują naszych przestrzeni” – mówili imigranci.

W poniedziałek rząd kubański powitał w Hawanie męską drużynę siatkówki. Władze Inderu podkreśliły, że Kuba pochwaliła ten sportowy sukces i „oczekuje od nich więcej”.

Kolejnym wydarzeniem, w którym zmierzą się ci mistrzowie, są Mistrzostwa Świata, które odbędą się od 26 sierpnia do 11 września w Słowenii iw Polsce.

Potrzebujemy Twojej pomocy:

Tak jak Ty, tysiące Kubańczyków Czytają i wspierają niezależne dziennikarstwo CiberCuba. Nasza niezależność redakcyjna zaczyna się od niezależności ekonomicznej: żadna organizacja z żadnego kraju nie finansuje CyberKuba. Tworzymy własną agendę, publikujemy nasze opinie i oddajemy głos wszystkim Kubańczykom bez wpływów z zewnątrz.

Nasza gazeta do dzisiaj była finansowana wyłącznie z reklam i prywatnych pieniędzy, ale to ogranicza nasze możliwości. Dlatego prosimy o pomoc. Twój wkład finansowy pozwoli nam prowadzić więcej dziennikarstwa śledczego i zwiększyć liczbę współpracowników raportujących z Al Jazeera, przy jednoczesnym zachowaniu niezależności redakcyjnej. Każdy wkład, duży czy mały, będzie miał wielką wartość dla naszej przyszłości. Już od 5 USD i w zaledwie 1 minutę swojego czasu możesz współpracować z CiberCuba. Dziękuję.

Wkład teraz