Kubańscy flisacy przed sądem za przemyt morski na Florydzie

Kubańscy flisacy przed sądem za przemyt morski na Florydzie

Trzynastu migrantów z Chin, Ekwadoru, Kuby, Jamajki i Dominikany przeprowadziło morską operację przemytu w pobliżu Key Biscayne w Stanach Zjednoczonych.

W obliczu tego zagrożenia agenci US Border Patrol i Homeland Security Task Force Southeast zatrzymali statek.

Ze swojej strony klient Walter N. Slussar napisał na Twitterze, że zdarzenie jest nadal badane. Aby uzyskać więcej informacji, funkcjonariusz załączył do listu zdjęcie łodzi, w której podróżowali migranci.

Na razie nie ma bardziej szczegółowych informacji na temat tej sprawy, choć wiadomo, że imigranci przebywają w areszcie organów ścigania z Florydy.

Historia znów się powtarzaTak

Chociaż nie z taką samą intensywnością i ilością jak w ostatnich latach, kubańscy flisacy nadal przybywają do Stanów Zjednoczonych. Wszystko to pomimo zmian w polityce imigracyjnej narzuconych przez administrację prezydenta Joe Bidena w styczniu 2023 roku.

25 kwietnia 20 kubańskich flisaków przybyło do Key West na ręcznej łodzi. Straż graniczna Stanów Zjednoczonych poinformowała, że ​​lądowanie, o którym mowa, miało miejsce w Parku Narodowym Dry Tortugas.

Na przykład zaledwie kilka dni temu amerykańska straż przybrzeżna zawróciła 82 kubańskich pasażerów, którzy próbowali nielegalnie wjechać do kraju. Ci flisacy, którzy próbowali przybyć na czterech różnych łodziach, zostali zatrzymani u wybrzeży Florydy.

Ale nie byli jedynymi, w tym tygodniu rząd Bahamów przywiózł również zestaw kubańskich krokwi. Według władz kubańskich ci nielegalni imigranci zostali zawróceni samolotem bezpośrednim lotem do Hawany.

Razem z nimi jest już 41 kubańskich marynarzy, którzy wypłynęli drogą morską do Stanów Zjednoczonych i zostali zatrzymani na wodach Bahamów.

W tym sensie władze USA wyrażają się dość jasno, twierdząc, że nie będą akceptować nielegalnego wjazdu imigrantów. Z drugiej strony dali jasno do zrozumienia, że ​​ci, którzy spróbują, zostaną odesłani na Kubę i nie będą mogli skorzystać ze zwolnienia warunkowego ze względów humanitarnych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *