Kubańska Brygada Solidarności przekazała szpitalowi

Brigada de solidaridad con Cuba realizó donación a hospital

Havana i (Prinsa Latina) Członkowie 27. Latynoamerykańskiej i Karaibskiej Brygady Wolontariatu i Solidarności z Kubą przekazali środki medyczne Szpitalowi Diez de Octobre Clinical Surgical Teaching w stolicy.

Podczas ceremonii przekazania Przyjaciele Wyspy Karaibskiej wyrazili, że rękawiczki, strzykawki, lekarstwa i inne przedmioty są wynikiem wsparcia różnych grup solidarnościowych z uczestniczących krajów.

Podziwiali pracę medycyny kubańskiej i chwalili fakt, że pomimo amerykańskiego embarga, kubańscy specjaliści osiągają i utrzymują zdrowie dla ludzi.

Dyrektor placówki medycznej dr Jorge Alberto Miranda podziękował członkom brygady z Peru, Meksyku, Kolumbii, Panamy, Boliwii, Chile i Wenezueli za ten gest.

Powtórzył, że embargo USA nałożone na Kubę ogranicza dostęp do niezbędnych materiałów i sprzętu do opieki nad pacjentem.

Podkreślił, że dzięki solidarności i jedności narodów szpital wkrótce będzie miał bronchoskop do diagnozowania chorób płuc oraz aparat do echokardiografii, dzięki któremu będą mogli uzyskać ruchomy obraz serca.

Tymczasem Lilia Maria Zamora, dyrektor Kubańskiego Instytutu Przyjaźni z Ludami, Ameryką Łacińską i Karaibami (ICAP), zwróciła uwagę na wysiłki Kontynentalnej Sieci Solidarności Ameryki Łacińskiej i Karaibów w poszukiwaniu alternatyw dla przełamania blokady dotykającej region. Kubańczycy od ponad 60 lat.

27. Latynoamerykańska i Karaibska Brygada Solidarności i Wolontariatu podczas swojego pobytu do 14 sierpnia odwiedzi ciekawe miejsca i przeprowadzi wiele działań społeczno-gospodarczych.


prasa łacińska

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *