Kubański gang ginie w Miami, którego celem jest kradzież paliwa za pomocą fałszywych kart kredytowych

Kubański gang ginie w Miami, którego celem jest kradzież paliwa za pomocą fałszywych kart kredytowych

Policja Miami-Dade aresztowała sześciu Kubańczyków, którzy byli członkami gangu oddanego Kradzież kart kredytowych i tworzenie fałszywych kart Aby kupić paliwo, a następnie je odsprzedać.

Użyli magazynu samochodowego znajdującego się przy 7601 NW i 26th Avenue, aby rozładować zakupioną benzynę, którą przewieźli nielegalnie zaprojektowanymi pickupami, aby przechowywać dziesiątki galonów paliwa.

Raport stwierdza, że ​​w pewnym momencie do jednego z pojazdów używanych do transportu paliwa o pojemności 26 galonów załadowano 170 galonów.

Obszerny raport z aresztowania – donosiły lokalne gazety – wskazuje, że śledztwo trwało od listopada 2020 r. do października tego roku.

Aresztowani to: Leonardo Alonso, Esnaldo Garcia, Davies Hernandez, Arturo Oliveira, Andres Pedraia i Juan Diaz Garcia. Ta ostatnia jest również zamieszana w inną podobną sprawę.

Trzech z nich pojawiło się w czwartek na korcie Miami-Dade. W przypadku 34-letniego Alonso mieszkającego w Hialeah, jego prawnik próbował go bronić, twierdząc, że nie znalazł żadnego prawnego powodu jego aresztowania, sędzia odpowiedział, że nie ma możliwości przekazania takiej ilości. paliwa bez świadomości działki.

Zatrzymani muszą udowodnić legalne pochodzenie pieniędzy, aby wpłacić kaucję i przekazać paszporty.

W ostatnich latach było ich wiele Podobne sprawy z udziałem Kubańczyków I to nie tylko na Florydzie.

W maju 2019 r. organy ścigania w Arizonie Zlikwidowali kubański gang przestępczy, składający się również z sześciu członków, ukradł setki kart kredytowych na stacjach benzynowych znajdujących się w aglomeracji Feniksa, stolicy tego stanu.

W tej sprawie oskarżonym zarzucono instalowanie urządzeń skrobaki Na stacjach benzynowych do rejestrowania numerów kart kredytowych i debetowych używanych do transakcji finansowych. Pobierali dane za pomocą technologii Bluetooth, kupowali inne numery skradzione osobom trzecim i drukowali je na sklonowanych kartach. Następnie fałszywymi kartami napełniali zewnętrzne zbiorniki zainstalowane w co najmniej siedmiu ciężarówkach.

Potrzebujemy Twojej pomocy:

Podobnie jak Ty, tysiące Kubańczyków Czytają i wspierają niezależne dziennikarstwo CiberCuba. Nasza niezależność redakcyjna zaczyna się od niezależności ekonomicznej: Żadna organizacja w żadnym kraju nie finansuje CiberCuba. Tworzymy własną agendę, publikujemy nasze opinie i oddajemy głos wszystkim Kubańczykom bez wpływów z zewnątrz.

Nasza gazeta do dzisiaj była finansowana wyłącznie z reklam i prywatnych pieniędzy, ale to ogranicza nasze możliwości. Dlatego prosimy o pomoc. Twój wkład finansowy pozwoli nam prowadzić więcej dziennikarstwa śledczego i zwiększyć liczbę współpracowników raportujących z Al Jazeera, przy jednoczesnym zachowaniu niezależności redakcyjnej. Każdy wkład, duży czy mały, będzie miał wielką wartość dla naszej przyszłości. Już od 5 USD i zaledwie minutę swojego czasu możesz połączyć siły z CiberCuba. Dziękuję.

Wkład teraz