Kubański kierowca ciężarówki dostaje 110 lat więzienia za wypadek w Kolorado

Kubański kierowca ciężarówki dostaje 110 lat więzienia za wypadek w Kolorado

(CNN) – Wypadek kierowcy kubańskiej ciężarówki Przeciwko ruchowi na autostradzie międzystanowej 70 w Denver, Cztery osoby zostały zabite, a w poniedziałek został skazany na 110 lat więzienia, według rzecznika Departamentu Sądowego Kolorado, Roba McCalluma.

Rogel Aguilera Medeiros26-latek prowadził naczepę w kwietniu 2019 r., jadąc z prędkością 136 km/h (85 mph), kiedy hamulce zawiodły, powiedział ówczesnym śledczym. Próbował stanąć na ramieniu, aby uniknąć zatrzymania się w korku, ale inna naczepa już tam się zatrzymała, zgodnie z oświadczeniem dotyczącym aresztowania.

Departament Policji Lakewood powiedział w tym czasie, że w wypadku zginęło 28 samochodów, pozostawiając cztery osoby martwe. Aguilera-Mederos została ogłoszona winny w październiku Został skazany za zabójstwo samochodu i 23 inne zarzuty, zgodnie z Biurem Prokuratora Okręgowego Okręgu Kolorado.

Pozostałe 23 zliczenia obejmują sześć zliczeń baterii pierwszego stopnia, co oznacza skrajną nieostrożność; 10 punktów za próbę pobicia pierwszego stopnia z powodu skrajnej obojętności; dwa przypadki lekkomyślnego ataku na pojazdy; Jeden przypadek lekkomyślnej jazdy i cztery przypadki niedbalstwa prowadzącego do śmierci.

McCallum powiedział, że Aguilera Medeiros został skazany na minimum dostępne dla niego pod każdym względem, aby odsiedzieć go kolejno na łącznie 110 lat.
Podczas poniedziałkowej rozprawy w sprawie wyroku, sędzia sądu okręgowego w Kolorado A. Bruce Jones powiedział, że podlega obowiązkowym przepisom stanowym dotyczącym minimalnego wymiaru kary, zgodnie z KMGH, spółka zależna CNN.

Według strony internetowej Zgromadzenie Ogólne Kolorado.

„Będzie apelacja dotycząca faktów i błędów popełnionych na rozprawie” – powiedział adwokat James Colgan, reprezentujący Aguilerę Medeiros. Colgan powiedział CNN, że Aguilera Medeiros nie zasługiwała na śmierć w więzieniu.

„Problemem z tą apelacją nie będzie sama kara. Zgodnie z prawem sąd nie był winny. Jednak prawo w formie, w jakiej zostało napisane, jest barbarzyńskie i okrutne” – powiedział Colgan CNN. „Musi nastąpić zmiana prawa”.

Amanda Watts z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *