Kubański kierowca ciężarówki Rogel Aguilera Medeiros może zostać deportowany na Kubę – Telemundo Denver

Kubański kierowca ciężarówki Rogel Aguilera Medeiros może zostać deportowany na Kubę - Telemundo Denver

DENVER — latynoski kierowca ciężarówki Rogel Aguilera-Mederos zostanie deportowany na Kubę, jeśli zostanie zmniejszony. Jego wyrok to 110 lat więzienia O straszliwej katastrofie na autostradzie Colorado, w której zginęło czterech.

Zostało to ostrzeżone przez proimigracyjny Lulac, który dołączył do milionów głosów wzywających do sprawiedliwego werdyktu 26-letniego Kubańczyka po wielokrotnym wypadku, który spowodował eksplozję na I-15 w kwietniu 2019 roku.

„Mogą zająć jego miejsce zamieszkania, a on może zostać deportowany na Kubę i dwukrotnie ukarany. To niesprawiedliwe” – powiedział Domingo Garcia, prezydent Lulac, który spotkał się z gubernatorem Kolorado, aby omówić tę kwestię.

Medeiros powiedział, że jego hamulce zawiodły i nie mógł zatrzymać ciężarówki załadowanej drewnem, co nie jest wystarczającym wyrokiem za rzekome przestępstwo. dodał Garcia.

Tak mówi gubernator Kolorado

Wszystko wskazuje na to, że gubernator Jared Polis podejmie decyzję w sprawie Aguilery, która wywołała protesty i oburzenie zarówno w kraju, jak i za granicą.

„Mój zespół prawny analizuje w tej chwili tę propozycję” – powiedział Demokrata.

Na razie nie wiadomo, czy wojewoda skłania się do wnioskowania o nowy proces, ułaskawienie lub złagodzenie wyroku.

Nowy prawnik w sprawie Rogel Aguilera-Mederos rozmawiał z Yesmani Gomezem i opowiadał o stanie umysłu kubańskiego kierowcy ciężarówki i powiedział, dokąd został zabrany po wydaniu wyroku.

Słowa Rogela Aguilery z więzienia

Ze swojej strony Alexis King, prokurator generalny hrabstwa Jefferson, ogłosił w tym tygodniu, że: Złóż wniosek o skrócenie kary od 20 do 30 lat.

W międzyczasie rodzina latynoskiego kierowcy ciężarówki odwoła się od orzeczenia. Adwokat wysłał prośbę o ułaskawienie, aby Aguilera mogła odzyskać wolność.

„Dziękuję bardzo wszystkim, to bardzo trudny czas, bardzo trudny, z powodu całej mojej traumy, wypadku, ludzi, którzy zginęli i zostali ranni” – pierwsze słowa Rogela Aguilery od czasu jego uwięzienia w Jefferson County w stanie Kolorado zostały przekazane w Actualidad. Mikrofony radiowe.

Młody człowiek dodał: „Nigdy nie próbowałem nikogo skrzywdzić, a jeśli wszyscy patrzą na moje zarzuty i lata, to mówimy o mordercy, tutaj zabójcy są skazani na 40 lat, a ja zostałem skazany na dożywocie. „

Gubernator Kolorado Jared Polis otrzymał we wtorek prośbę o rozpatrzenie sprawy Rogela Aguilery i potwierdził, że po podjęciu decyzji podzieli się nią ze społecznością.

Amerykański sędzia okręgowy Bruce Jones wydał wyrok na Aguilerę-Mederos 13 grudnia po ustaleniu, że jest to obowiązkowy minimalny okres przewidziany przez prawo stanowe.

„Oświadczę, że gdybym miał dyskrecję, mój wyrok nie byłby” – powiedział sędzia podczas rozprawy.

Aguilera-Mediros, który został skazany w październiku za zabójstwo samochodu i inne zarzuty, zeznał, że hamulce naczepy zawiodły, zanim uderzyły w pojazdy spowolnione przez kolejny wypadek.

Powodowie argumentowali, że powinien był skorzystać z niekontrolowanej rampy zaprojektowanej do takich przypadków.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *