Kubański Komitet Olimpijski odrzuca bojkot Pekinu 2022

Beijing-2022

HAWANA, 10 grudnia (PRENSA LATINA) Kubański Komitet Olimpijski (COC) potępił dziś bojkot zorganizowany przeciwko Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Pekinie w 2022 r., a także ubolewa, że ​​czysto polityczne powody kładą się cieniem na globalnym kontekście sportowym.

Organizacja Wysp Karaibskich wyraziła ubolewanie z powodu decyzji kilku krajów o niewysyłaniu personelu dyplomatycznego na zaplanowaną walkę w Chinach, co wpływa na „ich delegacje oraz ducha braterstwa i braterstwa wydarzenia”, zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie. Strona internetowa JIT.

W oświadczeniu dodano, że „ruch olimpijski był w stanie wyjść poza podobne wydarzenia w stosunkowo niedawnej przeszłości, lekcje, które powinny nam służyć w zachowaniu przesłania pokoju i wyższych celów pojedynków pod pięcioma pierścieniami”.

Podobnie podmiot odnotował sukces Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. i podkreślił wysiłki organizatorów, aby nadchodzącą wystawę przenieść do bezpiecznego portu, nawet w czasach naznaczonych rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19.

„Mamy nadzieję, że Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022 odniosą sukces, a wydarzenia sportowe jako platforma do zgłaszania i lobbowania w kwestiach politycznych zostaną raz na zawsze zatrzymane” – powiedział Centralny Komitet Wizyt.

Chociaż Kuba nie weźmie udziału w multidyscyplinarnym konkursie, jednostka potwierdziła swoje „zaufanie do roli MKOl” oraz wartość „zwracania się w trakcie i poza igrzyskami do tego, co jest związane ze środowiskiem społecznym i politycznym, które ma miejsce”.

Mimo szykan na dzień przed swoim bezpieczeństwem Chiny potwierdziły swój sukces w organizacji XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Pekinie 2022, odrzucając efekt domina ze względu na brak wybitnych postaci ze Stanów Zjednoczonych – głównego promotora – Kanady, Australia i Stany Zjednoczone. Królestwo.

Jednak powtórzył odmowę upolitycznienia spotkania i obiecał środki zaradcze w odpowiedzi na bojkot, argumentując, że Pekin popełnił rzekome ludobójstwo, założył obozy reedukacyjne i znęcał się nad grupami etnicznymi w Ujgurskim Regionie Autonomicznym w Sinciangu.

W tym duchu tzw. azjatycki gigant – i tysiąc razy – zaprzeczał oskarżeniom i rzekomym wydarzeniom we wspomnianym regionie, z silną obecnością muzułmanów, oraz przewidywał fiasko kampanii mającej na celu zniszczenie igrzysk, które miałyby być odzwierciedlenie. Jej stolica jest jedynym miastem, w którym odbywają się obydwa rodzaje programu olimpijskiego.

rgh / jdg

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *