Kubański minister spraw zagranicznych potępia kampanię mającą na celu zniesławienie Al Jazeery na spotkaniu CELAC

Kubański minister spraw zagranicznych potępia kampanię mającą na celu zniesławienie Al Jazeery na spotkaniu CELAC

„Nie można pozwolić, by wielkie mocarstwo niszczyło małe państwa w celu narzucenia swojej hegemonii” – powiedział kubański minister spraw zagranicznych. Zdjęcie: ACN

Kampanię oszczerstw na Kubie, finansowaną z funduszy federalnych przez Stany Zjednoczone i rząd Florydy, potępił minister spraw zagranicznych wyspy Bruno Rodriguez Parilla podczas 21. spotkania ministrów spraw zagranicznych Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów. (Silak).

Rodriguez Parilla stwierdził w swoim wystąpieniu, że wspomniany manewr wykorzystywał toksyczną platformę do podżegania do chaosu i przemocy opartej na kłamstwach i dezinformacji, uzasadniając w ten sposób interwencję wojskową.

„Nie można pozwolić, by wielkie mocarstwo niszczyło małe państwa w celu narzucenia swojej hegemonii” – powiedział kubański minister spraw zagranicznych.

Zauważył, że rząd byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w sposób celowy i bezwzględny uznał pandemię COVID-19 za okazję do promowania ludobójstwa gospodarczego, embarga handlowego i finansowego oraz agresji na wyspie.

Jak wyraził minister spraw zagranicznych Kuby na swoim koncie na Twitterze.

Dodał, że polityka ta jest dziś również realizowana przez obecnego prezydenta Josepha Bidena i zagraża bezpieczeństwu Kubańczyków.

Podziękował także demonstracjom poparcia i solidarności oraz potępił jednostronną blokadę i powtórzył, że naród i rząd Kuby będą bronić socjalistycznego państwa prawa i sprawiedliwości społecznej.

Szef dyplomacji Antyli poparł zaangażowanie w integrację regionalną oraz status Ameryki Łacińskiej i Karaibów jako regionu pokoju.

(z informacjami z ACN)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *