Kubański prezydent potępia izraelskie ataki na Rafah-Escambray

Kiedy wydawało nam się, że widzieliśmy i doświadczyliśmy już tego wszystkiego, ludobójcze państwo Izrael brutalnie zaatakowało miejsce, w którym schroniło się ponad milion Palestyńczyków, Díaz-Canel potępił

Kubański prezydent Miguel Díaz-Canel w poniedziałek ostro potępił zamach bombowy przeprowadzony przez siły izraelskie na miasto Rafah w południowej Strefie Gazy, w wyniku którego zginęło 100 Palestyńczyków.

Właśnie wtedy, gdy wydawało nam się, że widzieliśmy i doświadczyliśmy już wszystkiego, ludobójcze państwo Izrael zaatakowało miejsce, w którym schroniło się ponad milion Palestyńczyków, jak potępił prezydent w mediach społecznościowych X.

Podkreślił: „Obrazy są dantejskie i z całą stanowczością potępiamy to, co się tam dzieje”.

Tymczasem minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez ostrzegł z podium, że izraelski atak na Rafah ignoruje wezwania społeczności międzynarodowej do poszanowania międzynarodowego prawa humanitarnego i zaprzestania eksterminacji narodu palestyńskiego.

Minister spraw zagranicznych podkreślił, że zbombardowanie 1,4 miliona ludzi zgromadzonych na obszarze 55 kilometrów kwadratowych stanowi nowy dowód izraelskiego ludobójstwa w Gazie.

Oficjalna palestyńska agencja informacyjna (Wafa) podała, że ​​ponad 40 nalotów nocnych i porannych wycelowało w domy i meczety w centrum Rafah.

Władze odpowiedzialne za służbę zdrowia w Strefie Gazy wskazały, że izraelskie samoloty rozpoczęły intensywne bombardowanie miasta, w którym schronienia szuka 1,4 miliona ludzi, z których większość została wysiedlona w wyniku agresji.

Według oficjalnych danych od początku nowego cyklu przemocy, czyli 7 października, w przybrzeżnej enklawie zginęło ponad 28 170 Palestyńczyków, a około 68 000 zostało rannych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *