Kubański prezydent prowadzi rozmowy z szeregiem przywódców zaprzyjaźnionych krajów – Escambray

W kontekście siedemdziesiątej ósmej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ Díaz-Canel przeprowadził kilka wymian z przywódcami innych krajów

Diaz-Canel rozmawiał z Phamem Minh Chinhem, premierem Socjalistycznej Republiki Wietnamu. (Zdjęcie: @PresidenciaCuba)

Miguel Díaz-Canel Bermúdez, pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Kuby i prezydent republiki, przeprowadził w środę kilka rozmów z przywódcami innych krajów w kontekście 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Dzieje się to w Nowym Jorku.

Relacja z prezydencji kubańskiej w

„Prezydent @DiazCanelB spotkał się z Phamem Minh Chinhem, premierem Socjalistycznej Republiki Wietnamu, w ramach sesji wysokiego szczebla Zgromadzenia Ogólnego nr 78. Mówili o poczuciu podziwu, wzajemnym uczuciu między obydwoma narodami i współpracy.

Podczas spotkania z prezydentem Algierii Abdelmadjidem Tebboune kontynuowano wymianę zdań rozpoczętą w Algierze w zeszłym roku podczas oficjalnej wizyty Diaz-Canela w tym kraju.

„Prezydent DiazCanelB spotkał się z prezydentem Algierii @TebbouneAmadjidem w kontekście #ZO ONZ 78. „Wymiana, która miała miejsce w Algierze w zeszłym roku, była kontynuowana, kiedy prezydent Kuby złożył oficjalną wizytę w tym afrykańskim kraju” – dodał.

Przy tej okazji podkreślono historyczne więzi solidarności, wzajemnego wsparcia i współpracy oraz chęć ich pogłębienia dla dobra obu narodów.

Dzisiaj Jego Wysokość rozmawiał także z Jego Ekscelencją Ahmedem bin Aqeelem Al-Khatibem, Ministrem Turystyki Królestwa Arabii Saudyjskiej i Przewodniczącym Rady Dyrektorów Saudyjskiego Funduszu Rozwoju. Oraz z sułtanem Alem Jaberem, kandydatem na przewodniczącego Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatycznych, w tym samym dniu, w którym wziął udział w Szczycie Ambicji Klimatycznych. .

„Prezydent Kuby @DiazCanelB spotkał się także w ONZ z Ahmedem bin Aqeelem Al Khatibem, ministrem turystyki Arabii Saudyjskiej i przewodniczącym zarządu Saudyjskiego Funduszu na rzecz Rozwoju. Obaj będą uczestniczyć w tym tygodniu #UNGA78. #DiazCanel EnUN”
„Prezydent @DiazCanelB spotkał się z sułtanem Alem Jaberem, desygnowanym na prezydenta #COP28, w tym samym dniu, w którym uczestniczył on w Szczycie Ambicji Klimatycznych. Wszystko w kontekście #ZO ONZ 78.”

W ubiegły wtorek Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rozpoczęło debatę ogólną w ramach swoich siedemdziesiątych ósmych sesji, podczas której wystąpiła kubańska głowa państwa.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *