La Jornada: Mistrzostwa Świata i Oscary zjednoczyły naturalnie spolaryzowaną społeczność: Santiago Mitre

Mistrzostwa Świata i Nagrody Akademii zjednoczyły normalnie spolaryzowaną społeczność: Santiago Mitre

Argentyński reżyser i scenarzysta zauważył to w swoim kraju Jest pragnienie pojednania Przed wymuszonym podziałem, jaki nastąpił przed laty w społeczeństwie iw mediach.Aplikacja Zdjęcia

ap

Gazeta La Jornada
środa, 8 marca 2023, s. 10 9

Buenos Aires. Niecałe trzy miesiące po zdobyciu Pucharu Świata emocje rosną, ponieważ kraj może zabrać do domu kolejną ważną nagrodę: Oscara.

Wygraj na niedzielnym koncercie Argentyńczyk, 1985 Będzie to trzecie zwycięstwo kraju w słynnych nagrodach i jest doskonałym przykładem symetrii dla kraju, który nadal triumfuje w piłce nożnej.

Po zdobyciu Pucharu Świata to wielka radośćGwiazda filmu, Ricardo Darín, powiedział po hiszpańsku podczas rozdania Złotych Globów w styczniu, gdzie zdobył nagrodę dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Darren wciela się w Julio Cesara Strasserę, prokuratora, który stara się postawić przywódców dyktatury przed wymiarem sprawiedliwości.

W niedawnym wywiadzie zauważył, że żartując w The Globe, zdał sobie sprawę, że Argentyńczycy to czują bardzo szczęśliwy Kiedy film był nominowany do Oscara.

Mając na uwadze, że wciąż jesteśmy w dynamice mundialu i potrzebie świętowania, radość ze świętowania wzrasta jeszcze bardziej.pokazane.

Reżyser Santiago Mitre mówi, że chociaż nie ma związku między rozdaniem Oscarów a mundialem, oba wydarzenia zjednoczyły społeczność zwykle spolaryzowaną wokół sukcesu jego filmu.

Jest pragnienie pojednaniaMitre stwierdził w wywiadzie, O pojednanie w obliczu tego wymuszonego podziału, który trwa od wielu lat w polityce i mediach.

Istnieje również pragnienie dobrych wiadomości w kraju o ponurym krajobrazie politycznym. Kraj od lat pogrążony jest w recesji, prawie cztery na dziesięć osób żyje w ubóstwie, a roczna stopa inflacji zbliża się do 100 procent.

Proces tyranów

Ludzie ustawili się w kolejce przed teatrami, aby zobaczyć Argentyna, 1985 podczas swojego przedstawienia teatralnego. Jest już dostępny na Amazon Prime Video i stoi w obliczu ostrej konkurencji ze strony innego międzynarodowego wydania przepływI Na zachodzie bez zmian z Netflixa. Niemiecki film jest faworytem w kategorii, która obejmuje również Hej z Polski, Zamknąć z Belgii i Cicha dziewczyna z Irlandii.

Sposób, w jaki Argentyna postawiła swoich dyktatorów przed sądem długo po przywróceniu demokracji w 1983 r., uczynił kraj odległym narodem wśród wielu innych, które również przeszły do ​​rządów demokratycznych w tym okresie.

W ciągu czterech miesięcy przesłuchań zeznawało blisko 800 świadków. Niektóre z jego słów są użyte dosłownie w filmie, aby odsłonić okropności dyktatury.

Dla wielu film był pierwszym spotkaniem z niektórymi wstrząsającymi zeznaniami, w tym zeznaniem Adriany Calvo, która szczegółowo opisała, jak została zatrzymana, gdy była w siódmym miesiącu ciąży, i zmuszona do porodu, gdy była związana na tylnym siedzeniu samochodu ciężarowego. radiowóz. ..

Jest mi bardzo przykro, gdy widzę 17-letniego chłopca, który bagatelizuje demokratyczne momenty w kraju lub porównuje je do dyktatury.— zaznaczył Mitra. I co ci to mówi? Nie wiedzą lub zapomnieli, co się stało i jak trudno społeczeństwu zbudować demokrację.

Proces zakończył się dożywotnim więzieniem dwóch głównych bohaterów, trzech innych skazano na lata więzienia, a czterech uniewinniono. Następnie ustawy o amnestii unieważniły wyroki skazujące i zawiesiły wymiar sprawiedliwości za większość zbrodni dyktatury, dopóki Sąd Najwyższy nie uznał ich za niekonstytucyjne w 2005 roku.

Nowe pokolenia kwestionujące znaczenie demokracji wykraczają poza Argentynę i Amerykę Łacińską, powiedział Luis Moreno-Ocampo, asystent prokuratora w procesie z 1985 roku, grany przez Petera Lanzaniego.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *