La Nación / „Pedro Undercover” dodaje 7 wcześniej nominowanych do Platino Awards

Pierwsza paragwajska komedia, która trafiła do kin narodowych, „Pedro Undercover: An Undercover Love”, wyprodukowana przez HEi Films, pojawia się wśród filmów paragwajskich z największą liczbą preselekcji filmów do Platino Awards, których dziesiąta edycja ogłosiła pierwszą listę nominacji do platynową nagrodę. Festiwal, który odbędzie się w Madrycie (Hiszpania), w najbliższą sobotę, 22 kwietnia.

Wyreżyserowany przez Roberta Rodrigueza, z Enrique Pavónem, José Carlosem „Yayo” Guridi i Lali González w rolach głównych, „Pedro Undercover” trafił do kin w Paragwaju 1 września 2022 roku. Ten film jest także nominowany do nagrody New Platinum Award dla najlepszego filmu w iberoamerykańskim gatunku komedii fantasy.

Na liście Paragwaju „Pedro Undercover: An Undercover Love” podzielił 7 nominacji za „Ka’avo” Hectora Rodrigueza, a wymieniono „Lucette” Mburucuyá Fleitasa i Oscara Ayala Paciello. Wszystkie trzy tytuły aspirują do nominacji w kategorii Najlepszy iberoamerykański film fantasy.

Ze swojej strony reżyserzy wybrani do reprezentowania kraju, który wybraliby jako obecni wśród finalistów w sekcji dla najlepszego reżysera, to Hector Rodriguez („Cafu”), Mabrokoia Fleitas i Oscar Ayala Paciello („Lucette”).

Enrique Pavón za „Pedro Undercover: A Covert Love” i Rodrigo Reichardt za „Lucette” znaleźli się na krótkiej liście w kategorii Best Male Performance. Ze swojej strony Amambay Narváez za Lucette i Lali González za Pedro Undercover: An Undercover Love zostaną nominowani do nagrody Best Female Performance.

Paragwajscy aktorzy drugoplanowi i aktorki zostaną nominowani: Christina Knapp („Lucette”) i Coral Gabaglio („Pedro Undercover: Secret Love”) za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą, Borja García Enriquez („Lucette”) i Renato Gomez. („Pedro Undercover: A Hidden Love”) za najlepszą męską rolę drugoplanową.

W kategorii Najlepszy miniserial lub serial telewizyjny w ruchu, to telewizyjna produkcja „Orsai, serial” w reżyserii Emiliano Gómeza wybierze nominację dla Paragwaju. Ze swojej strony osobą, która wybiera nominację do najlepszego kultowego serialu jest wspomniany Emiliano Gomez za „Orsay, serial”.

Hector Silva jest nominowany do nagrody „Orsai, la serie” w kategorii Najlepsza rola męska w miniserialu lub serialu telewizyjnym, natomiast w kategorii Najlepsza rola kobieca w miniserialu lub serialu telewizyjnym Amada Gómez jest jedną z pierwszych nominowany, raz Another za „Orsai, serial”.

Ze swojej strony Belen Frits wybierze „Orsai, la serie” w kategorii kobiet za najlepszą rolę drugoplanową w miniserialu lub teleserialu, podczas gdy jej męski odpowiednik, Roberto Grange, zagra w „Orsai, the series”.

Czytaj więcej: Vin Diesel obiecał przyjechać do Paragwaju! Goście opowiadają o swoich wrażeniach z „Wesela Roku”

W kategorii Najlepszy Dokument Paragwaj znalazł się na krótkiej liście za film „Eami” Paz Enciny. Do nagrody, która uznaje zaangażowanie producentów w nowe talenty w branży iberoamerykańskiej, nagrodę PLATINO dla najlepszego iberoamerykańskiego pierwszego filmu fabularnego, częściowo z opcją nominacji „Lucette” autorstwa Mburucuyá Fleitas i Oscara Ayala Paciello.

W konkursie uhonorowania najlepszego scenariusza Katia Marmore wystartuje w konkursie na scenariusz „Ka’avo”, w kategorii, w której Mborukuya Fleitas i Nestor Amarila Ojeda również rywalizują z „Lucette”. Są też nominowani z Paragwaju w kategorii Najlepsza scenografia, kategoria, która obejmuje obecność „Ka’avo” i „Lucette”, podczas gdy wspomniane „Lucette” i „Pedro Undercover: Un amor encubierto” spróbują zbliżyć się do najlepszego Oryginalna nagroda muzyczna.

Przeczytaj także: Alec Baldwin oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci

W pozostałych nominacjach artystycznych pojawi się reprezentacja Paragwaju w kategorii Najlepsza reżyseria, w której o nominację powalczą wspomniane „Ka’avo” i „Lucette”. Po raz kolejny „Ka’avo” i „Lucette” będą kwalifikować się do nominacji za najlepsze zdjęcia, te same prace, które są nominowane za najlepszą reżyserię dźwięku. Wreszcie paragwajski nominowany do Platynowej Nagrody Kina i Edukacji w Wartościach to „Iami” Paz Encina.

Madryt, 2 lutego 2023 r. — PLATINO Ibero-American Audiovisual Awards ogłasza nominacje produktów z 23 krajów w każdej z kategorii, które wezmą udział w X edycji, która odbędzie się w sobotę 22 kwietnia w IFEMA Municipal Palace. Madryt. Od tego etapu wstępnej selekcji, prowadzonej przez FIPCA we współpracy ze stowarzyszeniami producentów i iberoamerykańskimi akademiami filmowymi, Paragwaj pracuje z większością wstępnie wybranych filmów „Lucette”, z 13 nominacjami, „Ka’avo” i „ Pedro Undercover: Secret Love”, oba z 7.

Iberoamerykański przemysł filmowy eksplodował z 994 utworami wydanymi w 2022 roku (834 filmy i 160 seriali), z których łącznie 237 produkcji znalazło się na krótkiej liście (194 filmy i 43 seriale), aby znaleźć się wśród 20 kandydatów do nominacji. Lista według kategorii zostanie ogłoszona wkrótce.

Z listy 20 nominacji w każdej kategorii zostanie wybranych czterech finalistów do każdej z 23 kategorii Platino Awards. Ostatecznie zwycięzcy zostaną ogłoszeni w sobotę 22 kwietnia podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w IFEMA Madrid City Hall, to samo miejsce, w którym odbywało się wydarzenie w 2021 i 2022 roku.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *