La Nación / powieść pośmiertna Johna Le Carré opublikowana w październiku

Jego agent mówi, że nowa książka brytyjskiego mistrza szpiegów Johna Le Carre trafi do sprzedaży w październiku i obiecuje czytelnikom, że znajdą na jej łamach „tak charakterystyczny głos” zmarłego pięć miesięcy temu pisarza.

John Le Carré, którego prawdziwe nazwisko brzmi David Cornwell, zmarł 12 grudnia 2020 roku po zapaleniu płuc. Miał 89 lat. Powieściopisarz sprzedał ponad 60 milionów książek, a jego wątki są często inspirowane jego karierą tajnego agenta.

Czytaj więcej: „Król Tygrysów”: Amerykański wymiar sprawiedliwości łapie tygrysy i lwy

26. bohater, zatytułowany „Silverview”, Julian Lundsley, opuścił prestiżowe stanowisko w Londynie, aby przejąć bibliotekę w małym angielskim nadmorskim kurorcie, według streszczenia jego wydawcy, Penguin Viking. Ale zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu tej nowej profesji przybywa gość, aby zakłócić spokojne życie Juliana.

Edward, polski imigrant mieszkający w Silverview, dużym domu na obrzeżach miasta, wydaje się dużo wiedzieć o rodzinie Juliana i jest bardzo zainteresowany jego nowymi zajęciami.

„Jak w przypadku wszystkich książek Le Carré odkrywasz, kiedy akcja się rozwija, że ​​w grę wchodzą służby wywiadowcze. Jego agent literacki, Johnny Geller, wyjaśnił w czwartek w BBC, że wszystko kręci się wokół tych (dwóch) (postaci) i chcesz wiesz czemu.

Czytaj więcej: Francja i Niemcy przekażą 60 milionów szczepionek firmie Covax

Geller powiedział, że miał „słodko-gorzkie uczucie” czytając rękopis. „Wiedziałem, że jest gotowa powieść. A kiedy w końcu ją przeczytałem, zaledwie kilka miesięcy temu, ich uczucia były bardzo mieszane, ponieważ od razu go znalazłem (Le Carré), ma bardzo charakterystyczny ton. Historia jest doskonale wyjaśniona – opisuje Geller.

Kontynuował: „Ale z drugiej strony nie mogłem podnieść telefonu i przekazać mu swoich myśli i entuzjazmu (…) więc było to bardzo dziwne”. Johnny Geller powiedział Guardianowi, że Le Carré „pobłogosławił” opublikowanie powieści swoim dzieciom, które z pomocą archiwisty obecnie katalogują jego niepublikowane prace.

„Są inne projekty, o których myślimy, ponieważ na krótko przed śmiercią pisał coś innego” – powiedział agent gazecie. Książka zostanie opublikowana 14 października, w tygodniu, w którym John Le Carré skończy 90 lat.

Źródło: Agence France-Presse.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *