La Nación/Senave zapewni pomoc techniczną producentom Amambay z nową siedzibą

La Nación/Senave zapewni pomoc techniczną producentom Amambay z nową siedzibą

Producenci z dywizji Amambay otrzymają pomoc techniczną mającą na celu poprawę ich warunków fitosanitarnych W piątek otwarto nowe biuro regionalne Krajowej Służby ds. Jakości Roślin, Nasion i Zdrowia (Senave). Podobnie nacisk zostanie położony na jakość i bezpieczeństwo produktów pochodzenia roślinnego wytwarzanych w regionie – poinformowali z fundacji.

Z nową siedzibą w Pedro Juan Caballero, Rolnicy będą mieli okazję szkolić i zwiększać umiejętności lokalnych techników i liderów w sprawach terenowych. Ponadto będzie dążyć do poprawy obsługi użytkowników, a także zainteresowania producentów w regionie, zgodnie z celami poprawy polityki produkcji rolnej.

Jak wyjaśnił minister rolnictwa i hodowli Moises Bertoni, Region zarządza przepływem produktów rolnych, które są sprzedawane w istotny sposób z granicami. Następuje również przyspieszona ekspansja rolnictwa w regionie. Powiedział, że kraj z potencjałem eksportowym nie może mieć trwałego wzrostu, jeśli nie ma kompatybilnych usług zdrowotnych.

To może Cię zainteresować: Etykiety z przodu żywności umożliwiają identyfikację przemycanych produktów

Stwierdził, że praca została wykonana między sektorem publicznym i prywatnym, i skorzystał z okazji, aby zdać z tego sprawę W tym tygodniu na kontynent europejski wjechała pierwsza dostawa świeżych owoców. „W ramach tej współpracy chciałbym pogratulować zespołowi Senave, ponieważ pierwsze ładunki świeżych owoców dotarły do ​​Europy i nie tylko dotarły w idealnym stanie, ale także pomyślnie przeszły wszystkie kontrole fitosanitarne Unii Europejskiej” – powiedział Bertone.

prezes Senave, Rodrigo González Navarro; Dyrektor Wydziału Nauk Rolniczych Narodowego Uniwersytetu Asunción (UNA) Oddziału Pedro Juan Caballero, Ramón Martínez, wśród innych władz lokalnych i techników instytucji. Propozycja została złożona W ramach Projektu Dostępu do Rynku Rolnego (BIMA) Wdrożony przez Krajową Dyrekcję ds. Koordynacji i Zarządzania Projektami (Dincap).

Czytaj też: Komisja Gospodarcza Ameryki Łacińskiej i Karaibów spodziewa się w tym roku wzrostu gospodarczego Paragwaju o 4,2 proc.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *