Lantania dodaje 47 milionów euro nowych projektów infrastrukturalnych w Polsce

Lantania dodaje 47 milionów euro nowych projektów infrastrukturalnych w Polsce

Madryt, 21 lat (prasa europejska)

Lantania wygrała pięć nowych projektów w Polsce o łącznej wartości 225,5 mln zł (47 mln euro), na remont sieci drogowej i linii tramwajowej oraz budowę budynku użyteczności publicznej, a wszystko to w Łodzi.

Grupa zajmująca się infrastrukturą, wodą i energią otrzymała wszystkie te kontrakty za pośrednictwem swojej spółki zależnej Balzola Polska, którą nabyła w marcu ubiegłego roku i która planuje zamknąć rok z obrotem w wysokości 38 milionów euro, co stanowi wzrost o 18% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Jak donosi firma, Zarząd Inwestycji Komunalnych w Łodzi przyznał jej nagrodę na odnowienie linii tramwajowej między ulicami Legionów i Cmentrna w centrum miasta. Jest to projekt podzielony na trzy udziały, które spółka wygrała w całości, o łącznej wartości 24,3 mln euro.

Firma wyremontuje 4,2-kilometrową linię tramwajową z nieasfaltowymi chodnikami i kamiennymi płytami. Zbuduje sieć trakcyjną i wszystkie sieci podziemne; Więcej sygnalizacji świetlnej i krajobrazu. Prace rozpoczną się przed końcem roku i zaplanowano na 10 miesięcy.

Asimismo, Lantania służy jako centrum modernizacji głównych dróg miasta Łodzi, ulicy Mielczarskiego, przez 4 miliony euro, będącej częścią działań związanych z rewitalizacją miasta.

Firma wyremontuje 500-metrową ulicę i stworzy „Wonnerve”, przestrzeń społecznościową, w której dzieci będą się mogły bawić, piesi i rowerzyści będą mogli swobodnie się poruszać, a samochody nie mogą poruszać się szybciej niż chodzenie.

Wreszcie, także w ودodzi, firma otrzymała od Trybunału Sprawiedliwości kontrakt na budowę nowego budynku dla wydziału ewidencji nieruchomości, projekt o wartości 18,7 mln euro.

Nowa infrastruktura będzie miała powierzchnię 9 tys. mkw. i łączną powierzchnię 40 tys. rozłożoną na siedmiu kondygnacjach. Okres realizacji prac wynosi 36 miesięcy i rozpocznie się natychmiast.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *