Lantania pozyskuje do czerwca nowe projekty w Polsce o wartości 30 mln euro

Lantania pozyskuje do czerwca nowe projekty w Polsce o wartości 30 mln euro

Madryt, 20 lipca (prasa europejska) –

Balzola Polska, polska spółka zależna Grupy Lantania, w pierwszym półroczu zabezpieczyła w Polsce nowe projekty o łącznej wartości 30 mln euro, m.in. remont Placu Defilad w Warszawie.

Jest to kontrakt o wartości 11 milionów euro przyznany przez Radę Miasta Stolicy Polski na budowę terenu z ponad 100 nowymi drzewami, tysiącami krzewów, trawnikiem i stawem, którego celem jest przekształcenie centrum miasta w nową przestrzeń publiczną, dostępną i „zieloną” przestrzeń.

Całkowita powierzchnia przeznaczona do przebudowy wynosi około 20 000 metrów kwadratowych i obejmuje posadzenie 4000 metrów nowej trawy, a także ponad 40 rodzajów cebul i roślin wieloletnich, a także 11 rodzajów krzewów i drzew, takich jak cytryna, jesion, akacja i magnolia .

Rozpoczęte już prace mają potrwać 14 miesięcy, a prowadzone w ich trakcie wykopaliska będą prowadzone pod nadzorem archeologicznym, gdyż podczas prac w centrum miasta mają zostać odnalezione cenne znaleziska. Warszawa.

Warszawski Plac Diabła (Parady) jest czwartym co do wielkości placem miejskim na świecie i największym w Unii Europejskiej. Zbudowany w latach 50. XX wieku, służył władzom PRL do wieców propagandowych, stąd jego nazwa.

Balzola pracuje także nad innymi projektami rozwoju nowego centrum Warszawy, takimi jak przebudowa dwóch przejazdów tramwajowych oraz realizacja przebudowy ulicy Marszałkowskiej pomiędzy ulicami Królewską i Solidarności, oba kontrakty o wartości 2,6 mln euro.

Wśród pozostałych kontraktów spółki zależnej Lantanii można wymienić zaprojektowanie i budowę 2,7 km drogi krajowej 48 w Cozens za 8,8 mln euro, budowę basenu w miejscowości Zoromin za 6,1 mln euro czy przebudowę ulicy Sienkiewicza. W centrum Łodzi za 2,4 mln euro.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *