Le Pen będzie towarzyszył Macronowi w drugiej rundzie we Francji i zdobędzie punkty, aby oczekiwać na Elizejskie

Le Pen będzie towarzyszył Macronowi w drugiej rundzie we Francji i zdobędzie punkty, aby oczekiwać na Elizejskie

Możliwość tego Łubin morski Z pewnością czeka nas zostanie kolejnego prezydenta Francji. mimo że Emmanuel Macron Jest niekwestionowanym faworytem do zdobycia największej liczby głosów w pierwszej turze wyborów. prezydencki To, że obchodzone są w najbliższą niedzielę w sąsiednim kraju, sondaże pokazują, że kandydat do Zgromadzenia Narodowego jest coraz bliżej, a pokazuje to wykres, który pokazuje te informacje i pokazuje rozwój różnych sondaży przeprowadzonych we Francji podczas ostatnie miesiące. Macron i Le Pen mają przeciwne kierunki.

Tak, Macron jest faworytem do wygrania pierwszej rundy. Jednak francuski system wyborczy mówi, że jeśli żaden kandydat nie uzyska absolutnej większości w pierwszej turze, dwa największe oddane głosy zagrają w Elizei w drugim, bezpośrednim głosowaniu. Od tamtej pory zawsze trzeba było uciekać się do tego drugiego głosowania Charles de Gaulle Promuj ten system bezpośrednich powszechnych wyborów w 1962 r. Marine Le Pen jest faworytką do drugiej tury, tak jak zrobiła to w wyborach pięć lat temu.

W obliczu tej całkowicie potencjalnej drugiej rundy, Le Pen otwiera się możliwości pierwszego objęcia francuskiej prezydencji. Są szanse, że nie jest to jeszcze większość, ale istnieje. Przede wszystkim dlatego, że Le Pen musi zebrać wszystkie głosy w pierwszej turze bardzo filtrujA Eric ZemmourTo nie osiąga 10%, ale dodaje do 23%, którymi zarządza już gubernator, co daje jej przewagę nad Macronem, który obecnie waha się między 25 a 27%.

Plakaty wyborcze we Francji (fot. AFP).

Partia Macrona będzie zależeć w dużej mierze od głosów, które może przyjąć od elektoratu Bodemita Jean-Luc Melenchon. Lider La Francia Insumisa, francuskiej skrajnej lewicy i wzorca dla Bol . kościoływyróżnia się jako trzeci w śledzenieprzy czym oczekuje się, że zagłosuje 17%.

Bo to, co we Francji jest obecnie praktycznie marginalne, to od czasu do czasu w praktyce partnerstwo między obiema stronami. Tradycyjna partia centrowa, którą teraz uosabiają Republikanie, partia odtworzona przez Sarkozy’ego, spada na piąte miejsce. twój filtr, Valerie Pecreso którym kilka miesięcy temu mówiono, że może stanowić zagrożenie dla Macrona, nie udało się podbudować morale w jego szeregach.

Ale prawdziwy dramat to sprawa Partii Socjalistycznej, która wciąż jest na najlepszej drodze do bycia całkowicie nieistotną przy 2% przewidywanych głosów. Stali się już praktycznie marginalną partią w ostatnich wyborach, w których w pierwszej turze zaledwie zdobyli 6% głosów. Ale cios powinien być większy w następną niedzielę, a fakt, że jest już oczekiwany, łagodzi jego wpływ. ramię w ramię z burmistrzem Paryża, Anna Hidalgobliski przyjaciel Manuela CarminaPartia Socjalistyczna jest na dobrej drodze, aby stać się nieistotną formacją we Francji, jak to się stało z jej siostrzaną partią w Grecji, PASOK.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.