Lego uruchomi gry wolne od stereotypów płci – El Financiero

Równość płci, integracja i patriarchalne współistnienie to elementy zmiennych, które Lego wzięło pod uwagę, aby rozpocząć nową erę gier bez stereotypów związanych z płcią.

Duńska firma podjęła to działanie w celu pobudzenia kreatywności dziewcząt i chłopców, ponieważ modele społeczne i płciowe, które zostały odtworzone w zabawkach i produktach dla dzieci, ograniczyły możliwości równego rozwoju niemowląt.

Lego ogłosiło tę inicjatywę o godz Pozwolić Przedstawił w nim wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 7000 rodziców i dzieci (w wieku 7-14 lat) z Chin, Czech, Japonii, Polski, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Według raportu zarówno chłopcy, jak i dziewczęta byli dotknięci dyskryminacją ze względu na płeć w swoim środowisku. Jednak okazało się również, że dziewczęta są bardzo otwarte na angażowanie się w zajęcia, które są wzorem „chłopców”.

Z drugiej strony badanie wykazało, że 71 procent dzieci wyraziło strach przed molestowaniem, jeśli bawiły się artykułami lub produktami „kobiecymi” lub „dziewczęcymi”.

Badanie wykazało, że 71 procent rodziców stwierdziło, że byliby skłonni kupić klocki Lego dla dzieci; Jednak 24% wskazało, że nie pozwoliłoby dziewczętom bawić się produktami „zorientowanymi” na chłopców.

Te odkrycia doprowadziły Lego do decyzji o zaprzestaniu produkcji zabawek, które wzmacniają stereotypy płci w dzieciństwie.

Podkreślił również, że ta nowa era w marce ma na celu zachęcenie do bardziej inkluzywnej dynamiki w intencjach zakupowych rodziców i dynamice zabawy dzieci.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *