Lewica nie zgadza się w ONZ w sprawie Wenezueli i Nikaragui, ale Kuby

Lewica nie zgadza się w ONZ w sprawie Wenezueli i Nikaragui, ale Kuby

różnych szefów Ameryka Łacińska Wezwał do zakończenia amerykańskiej blokady Hawany Podczas swoich wystąpień w debacie ogólnej siedemdziesiątej siódmej sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych (Organizacja Narodów Zjednoczonych), która odbywa się w Nowym Jorku, podczas gdy inni są głęboko sceptyczni Wenezuela i Nikaragui.

Prezydent Argentyny, Alberto FernandezPowtórzył swoje poparcie dla zniesienia embarga Waszyngtonu na Hawanę i CaracasPodczas gdy Boliwijski Luis Ars opisał to jako „zbrodnię przeciwko ludzkości, aby utrzymać tego rodzaju środki i przypadkowo dodać ten kraj do listy państwowych sponsorów terroryzmu”.Powiedział, że odnosi się do Kuby.

Argentyńczyk nie wspomniał jednak o trwających naruszeniach praw człowieka w tych dwóch krajach Ameryki Łacińskiej.

Wzdłuż tych samych linii, Prezydent Hondurasu Xiomara Castro zażądał „poszanowania prawa narodów do samostanowienia” i odrzucił „haniebną i brutalną blokadę narodu kubańskiego”.Dołączył Chandrikapersad Santokhi, prezydent Surinamu.

Chociaż to, chilijski Gabriel BorekKto w swoim przemówieniu nie wspomniał o Kubie, potępił, że „kryzys humanitarny w Wenezueli, w wyniku przedłużającego się kryzysu politycznego, spowodował bezprecedensowy przepływ migracyjny w naszym regionie i w naszym kraju, co wywarło ogromną presję na nasze instytucje i nasze społeczeństwo.

Również Odniósł się do tragicznej sytuacji w Ameryce Środkowej w wyniku dyktatury Daniela OrtegaW tym celu wezwał kraje do „kontynuacji pracy na rzecz uwolnienia więźniów politycznych w Nikaragui”.

Ponadto, nie wymieniając żadnego konkretnego kraju, Podkreślił, że państwa muszą „pracować, aby nigdzie na świecie, z ideami odmiennymi od rządzących, nie było uciskanych”. lub narusza prawa człowieka.

Borek zdystansował się też od większości lewicowych rządów w Ameryce Łacińskiej, potępiając rosyjską inwazję na Ukrainę i potwierdzając swoją solidarność z zaatakowanym krajem.

Gustavo Petro rozpętuje swoją przemoc w ONZ

dla tej części, Kolumbijczyk Gustavo Petro oskarżył kraje rozwinięte o zniszczenie AmazoniiZakwestionował eksploatację zasobów naturalnych i zasugerował zakończenie wojny z narkotykami w interwencji opisanej przez BBC jako poważnej.

Prezydent oskarżył politykę gospodarczą krajów rozwiniętych o zniszczenie amazońskiego lasu deszczowego i podkreślił, że jego rząd niewiele może z tym zrobić bez międzynarodowego konsensusu, aby powstrzymać te gospodarki wydobywcze.

„Dżungla Salwadoru w moim kraju jest postrzegana jako wróg do pokonania, ponieważ konopie wygasają. Przestrzeń dla koki i rolników, którzy ją uprawiają, ponieważ nie mają nic innego do uprawy, jest demonizowana” – powiedział.

Co jest bardziej niebezpieczne dla ludzkości: kokaina, węgiel czy ropa? Opinia władz nakazywała, że ​​kokaina jest trucizną i powinna być ścigana, tak aby powodowała jedynie minimalne zgony z powodu przedawkowania. Zamiast tego węgiel i ropa muszą być chronione, aby ich użycie mogło zniszczyć całą ludzkość”.

Wtedy Piotr Wezwał Waszyngton do zakończenia tzw. wojny z narkotykamipromowany przez rząd USA od 1971 roku.

„Stąd, z rannej Ameryki Łacińskiej, proszę o położenie kresu irracjonalnej wojnie z narkotykami. (…) Ograniczenie używania narkotyków nie wymaga wojen, wymaga od nas wszystkich budowania lepszego społeczeństwa: większego społeczeństwa , bardziej współczujące społeczeństwo, ponieważ surowość życia ratuje nas od uzależnienia. To nowe niewolnictwo”.

Paragwaj złoży wniosek o zbadanie zbrodni reżimu Nicolása Maduro

Tymczasem prezydent Paragwaju powiedział: Mario Abdo Benítez poinformował, że jego rząd złoży petycję do Rady Praw Człowieka ONZ o zatwierdzenie śledztwa w sprawie okrucieństw popełnionych przez reżim Nicolása Maduro. przeciwko opozycji w Wenezueli.

„Zawsze wspieraliśmy braterskich Wenezuelczyków i ich walkę o demokrację, dlatego Paragwaj wraz z innymi krajami poprowadzi Radę Praw Człowieka nad rezolucją, która pozwoli na dalsze śledztwo w sprawie łamania praw człowieka w Wenezueli”. On zadeklarował.

Dodał, że „nie można patrzeć w drugą stronę”, gdy w regionie panuje niesprawiedliwość.

Abdo Benitez zauważył, że Paragwaj podtrzymuje swoje zobowiązanie do „podstawowej wolności, pokojowego rozwiązywania sporów, godnego życia i nieustannej walki z przestępczością zorganizowaną”.

Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych otworzył siedemdziesiątą siódmą sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, Antonio Guterres, który rozpoczął swoje wystąpienie od podkreślenia, że ​​„świat jest w wielkich tarapatach”Ze szczególnym uwzględnieniem tragicznej sytuacji na Ukrainie po inwazji rosyjskiej.

„Odkrycie nieoznakowanych grobów po wycofaniu się Rosjan z Isium jest głęboko niepokojące” – powiedział Guterres podczas przemówienia otwierającego.

„Wojna (na Ukrainie) spowodowała rozległe zniszczenia z powszechnymi naruszeniami międzynarodowego prawa humanitarnego i praw człowieka”.Potwierdzony.

Skutki uboczne konfliktu sięgają również daleko poza Ukrainę, gdzie zaostrzył się „globalny kryzys kosztów utrzymania. (…) Wybucha kryzys siły nabywczej, załamuje się zaufanie, eskalują nierówności, płonie nasza planeta, a ludzie cierpią, zwłaszcza najbardziej bezbronni”.

„Świat jest zagrożony i sparaliżowany” – powiedział Guterres na spotkaniu szefów państw i rządów w Nowym Jorku.Wezwał do współpracy i podjęcia pilnych działań w celu powstrzymania reperkusji wojen oraz przeciwko kryzysowi żywnościowemu i zmianom klimatycznym.

„Podziały polityczne podważają pracę Rady Bezpieczeństwa, prawo międzynarodowe, zaufanie ludzi i wiarę w instytucje demokratyczne. Nie możemy tak dalej trwać”.Potwierdzony.

Przywódcy z całego świata przemawiali od wtorku przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ, które w tym roku zostało naznaczone wojną na Ukrainie i wieloma kryzysami zaostrzonymi przez ten konflikt.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.