Liban dostarczył 190 000 dawek szczepionki przeciwko cholerze

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Pod koniec pierwszego tygodnia planu krajowego wyniki pokazały, że połowa restauracji to Libańczycy, a następnie syryjscy i palestyńscy uchodźcy oraz mieszkańcy innych narodowości, z których większość jest w wieku od pięciu do czternastu lat.

Szef sektora w rządzie tymczasowym, Firas Al-Abyad, powiedział na konferencji prasowej, że 250 zespołów terenowych, składających się z 945 pracowników służby zdrowia i pracowników administracyjnych, obejmuje jednocześnie więcej niż sześć regionów na północy kraju, aby obsługują 53 miasta i 45 tysięcy domów.

Urząd ds. Zdrowia potwierdził, że strategia szczepień pandemicznych będzie kontynuowana w nadchodzących tygodniach, aby rozprowadzić łącznie 600 000 otrzymanych dawek w celu dotarcia do ponad 70 procent populacji.

Al-Abyadh wyjaśnił, że Ministerstwo Zdrowia Publicznego w porozumieniu ze Światową Organizacją Zdrowia złożyło wniosek o otrzymanie kolejnej liczby dawek, w sumie prawie półtora miliona, aby rozpocząć drugą fazę kampanii.

Dyrektor potwierdził, że szczepionka na cholerę jest bezpieczna, a liczba jej beneficjentów na świecie, według Światowej Organizacji Zdrowia, przekracza 100 mln osób.

W związku z tym minister chętnie monitorował możliwe skutki uboczne i zwrócił uwagę, że na niektórych obszarach ludzie i sąsiedzi uzasadniają swoją niechęć do szczepienia.

Libańskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego stoi w obliczu nowego wybuchu choroby po raz pierwszy od 1993 roku i obudziło się dzisiaj z prawie czterema tysiącami podejrzanych przypadków, 573 potwierdzonymi przypadkami i 20 zgonami.

Według Światowej Organizacji Zdrowia Liban jest ostatnią fazą niszczycielskiej epidemii, która rozpoczęła się w Afganistanie w czerwcu, a następnie rozprzestrzeniła się na Pakistan, Iran, Irak i Syrię.

ro/yma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.