Liczba ofiar powodzi wzrasta do 71 w środkowych Chinach, które spodziewają się więcej deszczu more

Liczba ofiar powodzi wzrasta do 71 w środkowych Chinach, które spodziewają się więcej deszczu more

Pierwsza poprawka:

Pekin (AFP)

Liczba ofiar śmiertelnych powodzi w chińskiej prowincji Henan wzrosła we wtorek do 71, a nowe opady spodziewane są w miastach, które nadal są dotknięte ostatnimi opadami.

Ulewny deszcz spuścił deszcz w Zhengzhou w ciągu zaledwie trzech dni, zatapiając wagony metra i zatrzymując prawie 500 pasażerów w godzinach szczytu w zeszły wtorek.

Zdjęcia użytkowników noszących wodę do ramion stały się popularne w chińskich mediach społecznościowych.

Władze miasta ogłosiły nazwiska osób, które zginęły w metrze we wtorek, w rzadkiej próbie przejrzystości po tym, jak ludzie zaczęli zostawiać kwiaty przy wejściu na stację.

„Ulewne deszcze spowodowały duże wycieki wody w częściach linii metra 5, a mury oporowe chroniące linie metra zawaliły się” – powiedział w oświadczeniu.

Strażnicy metra tymczasowo zablokowali dostęp do witryny Flower Salute, ale grupa ludzi usunęła żółte ogrodzenia otaczające to miejsce w poniedziałek wieczorem, zgodnie z filmem opublikowanym przez państwowy dziennik West China Metropolis Daily.

Jedna z ofiar, zidentyfikowana na oficjalnej liście po nazwisku Sha, miała mieć 34 lata.

„Kto by pomyślał, że jesteś o krok od domu, ale nigdy nie wrócisz” – napisała jego żona na Weibo, chińskim odpowiedniku Twittera.

Kobieta, która nie chciała być wymieniona, powiedziała Jimmu News, że zgłosi zaniechanie operatorowi metra.

Zagraniczni dziennikarze relacjonujący powodzie byli nękani w Internecie i w terenie, ponieważ rośnie wrażliwość na negatywny wizerunek Chin.

Dziennikarze AFP musieli usunąć zdjęcia po tym, jak zostali osaczeni przez dziesiątki wrogich mieszkańców podczas osłaniania zalanego tunelu drogowego w Zhengzhou.

Deszcze rozpoczęły się 17 lipca i dotknęły prawie 13 milionów ludzi, uszkodziły prawie 9000 domów i kosztowały Henan około 2 miliardy dolarów.

Prognozy spodziewają się ulewnego deszczu we wtorek, gdy gruz z tajfunu N-Fa przechodzi przez ten obszar.

Według Obserwatorium Meteorologicznego Henan, miasta, które wciąż cierpią z powodu niedawnych powodzi, takie jak Xinxiang, Hebei i Anyang, mogą doświadczać największych opadów od wtorku do czwartku.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *