Liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się budynku Miami-Dade wzrasta do 94

Liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się budynku Miami-Dade wzrasta do 94

Częściowo zawalony budynek w Miami-Dade został całkowicie zburzony.

Trwają poszukiwania ciał znalezionych w budynku mieszkalnym Surfside w południowej Florydzie (USA). Dzięki pracy ekip poszukiwawczo-ratowniczych udało mi się uchwycić jeszcze cztery ciała, które Potwierdzona liczba ofiar śmiertelnych lawiny wzrosła w poniedziałek do 94.

Burmistrz hrabstwa Miami-Dade Daniela Levine Cava stwierdziła na swojej codziennej konferencji prasowej, że: Obecnie liczba osób zaginionych z powodu zawalenia się budynku South Champlain Towers wynosi 22, podczas gdy liczba zidentyfikowanych osób to 222.

Levin Kafa zwrócił uwagę, że wśród 94 ciał wydobytych z ruin 12-piętrowego budynku, 83 zidentyfikowane przez władze lokalne. Powiadomiono już krewnych 80 zidentyfikowanych ofiar.

„Proces identyfikacji staje się z czasem coraz trudniejszy” – przyznał Levin Kava, który stwierdził, że praca w dużej mierze opiera się na technologii DNA używanej przez biura kryminalistyki, a proces ten może być powolny.

„Mogą być martwi ludzie wymienieni jako zaginieni, dopóki nie zostaną zidentyfikowani” – powiedział. Burmistrz wskazał, że nie wyznaczono jeszcze daty zakończenia operacji na miejscu wypadku.

Na konferencji prasowej zostało to ujawnione Członek zespołów badawczych i rekonwalescencji uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19, chociaż został zaszczepiony i tymczasowo zwolniony, a także wszyscy jego bliscy.

Policja Miami-Dade poinformowała w niedzielę, że ciała, które zostały zidentyfikowane, to moi dwaj siostrzeńcy, Silvana Lopez Moreira, pierwsza dama Paragwaju: Alexia Maria Bitengel Lopez Moreira, 9 i Ana Sofia Betengel Lopez Moreira, 6 lat.

Oboje są dziećmi Sofii Lopez Moreira, siostry pierwszej damy, i Luisa Bittengela, obaj w wieku 36 lat, którzy zostali już zidentyfikowani przez władze, a także najmłodszy z dzieci, Luis Lopez Moreira III, 3, i niania Lady Luna Villalba, 3 lata Wiek 23 lata. Według konsulatu Paragwaju ciała zostaną jak najszybciej zwrócone do kraju Ameryki Łacińskiej.

(Z informacjami od Rok)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *