Lider wyklucza przedterminowe wybory jako rozwiązanie kryzysu w Peru

Lider wyklucza przedterminowe wybory jako rozwiązanie kryzysu w Peru

Lima, 30 kwietnia. Głębokość, czas trwania i wielość peruwiańskiego kryzysu wykluczają możliwość przedterminowych wyborów, ostrzegła była postępowa kandydatka na prezydenta Veronica Mendoza, która uważała, że ​​możliwa jest eksplozja społeczna.

W wywiadzie telewizyjnym wykluczył, że kryzys ograniczy się do konfrontacji władzy wykonawczej i ustawodawczej.

„Od kilku lat przechodzimy przez wielokrotny, poważny i głęboki kryzys polityczny, społeczny i gospodarczy, mamy rząd, który porzucił obietnice zmian, do których został wybrany, i Kongres, który całkowicie odwraca się od obywateli” – powiedział.

Mendoza zwrócił w tym kontekście uwagę, że ani wakat (usunięcie) prezydenta, ani postęp w wyborach nie są realnymi rozwiązaniami.

Podkreślił: „Nie chodzi o zmianę liczb i nie chodzi tylko o częściowe poprawki czy poprawki, ale raczej potrzebujemy zmiany reguł gry”.

Lider, którego partia do niedawna współrządziła i zapewniała ministrów władzy wykonawczej, obecnie ma krytyczny stosunek do administracji Castillo.

Mimo to w tym tygodniu poparł rządowy projekt przeprowadzenia referendum w sprawie przydatności Zgromadzenia Ustawodawczego wymaganego przez sektory społeczne w ramach postulatów niedawnych protestów.

Ostrzegł jednocześnie, że debata na ten temat powinna być bohaterami obywateli.

„Nie pozwólmy, aby ta dyskusja, która jest tak ważna, o nowej konstytucji została przejęta przez rząd i Kongres, kiedy jest to sprawa, która dotyczy nas wszystkich Peruwiańczyków” – powiedział.

W odniesieniu do żądań społecznych, zaostrzonych przez falę podwyżek cen spowodowanych czynnikami międzynarodowymi, mówił o kierowaniu nimi w sposób uporządkowany, pokojowy i instytucjonalny, ale ubolewał, że reguły gry im uniemożliwiają, co może prowadzić do eksplozja społeczna.

Z kolei szef UGT Luis Villanueva poparł rządowy projekt referendum w sprawie Konstytuanty w sprawie zmiany struktur państwowych.

„Potrzebujemy nowej konstytucji, nowej karty politycznej, w której nie ma marginalizacji, a ludzie nie są wykluczeni z zasobów i bogactwa, które generuje kraj” – dodał lider związkowy.

Powiedział, że skrytykował opozycję za jej upór w ewakuacji prezydenta Pedro Castillo i promowaniu praw korzystnych dla liderów biznesu, podczas gdy rząd stara się wprowadzać zmiany z korzyścią dla ludności. (LL)






uwagi





Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany *

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *