List Massy do Sił Skarbowych | Co powiedział minister gospodarki w obliczu napięć wokół sił zbrojnych Federalnej Unii Obrony?

List Massy do Sił Skarbowych |  Co powiedział minister gospodarki w obliczu napięć wokół sił zbrojnych Federalnej Unii Obrony?

Kilka godzin po zjeździe Frontu Odnowy, wśród plotek i publicznych narracji o rzekomym odejściu z Ministerstwa Gospodarki w pełnym napięciu, aby dowiedzieć się, czy partia rządząca przejdzie do STEP, czy nie, szef resortu skarbu partii Sergio Massa, wyjaśnił scenariusz z wewnętrzną wiadomością do swoich żołnierzy. „Żaden urzędnik w ministerstwie nie ma nic do powiedzenia w polityce, czy to jasne?” Była jedną z części tekstu, którą urzędnicy otrzymali na WhatsApp. Jak wiesz Strona I12Massa dodał następnie, że „wszyscy idą do pracy i nie dajcie się wciągnąć w polityczny szum”.

Wyjaśnienie Massy, ​​w którym rozwiewa on wątpliwości co do jego ciągłości sprawowania urzędu, przychodzi jako swego rodzaju polecenie po marszałku Sejmu, Cecylia MoreauZastanawiał się, gdzie jest Tegernsee jako minister. W oświadczeniach skierowanych do AM 750 Moro potwierdził, że to, czy pozostać na stanowisku, jest osobistą decyzją, która zależy całkowicie i wyłącznie od niego, ale sprecyzował, że „Sergio Massa nie może być ministrem gospodarki w rządzie, który pozbywa się barbarzyńskich rzeczy poprzez media krok po kroku, gdy jest stabilizacja Gospodarka jest w niebezpieczeństwie.

Żądanie całkowitego zerwania z politycznym zgiełkiem było głębokie, a kilku urzędników bardzo bliskich ministrowi w niezwykłym geście wyłączyło telefony komórkowe, aby skupić się wyłącznie na agendzie technicznej. Taka postawa podkreślona przez Massę w wiadomości na WhatsAppie była stałą tendencją urzędnika już w czasach jego misji gospodarczej w Chinach. Naturalnie, Massa w dalszym ciągu podkreśla, że ​​prawybory w partii rządzącej zwołują ministra następnego dnia. Szef resortu wie, że z PASO FDT może być na trzecim miejscu za Javierem Milei i Patricią Bullrich. i że gdyby poszli z kandydatem na jednostkę, mógłby otrzymać najwięcej głosów. Ten ostatni scenariusz dałby rządowi w poniedziałek po wyborach większy spokój gospodarczy i finansowy.

Stąd wiadomości, które konserwatorzyChrześcijanie i konserwatyści mają za odbiorcę prezydenta Alberto Fernandeza, który, jak rozumieją, jest tym, który popiera i forsuje kandydaturę głównego ambasadora w Brazylii, Daniela Scioli. Wszyscy uważają, że właśnie ta nominacja uniemożliwia proces wyborczy bez prawyborów. Ruchy byłego gubernatora Buenos Aires do dziś nie wydają się odpowiadać komuś, kto chce negocjować osuwisko, aby otworzyć scenariusz jedności.

między Stanami Zjednoczonymi a Europą

Przedstawiając stały program działań, Massa odwiedził centralę UE w Argentynie na spotkaniu roboczym z 21 Ambasadorami Społeczności akredytowanymi w tym kraju. A równolegle prowadził rozmowę przez Zoom z Chrisa DoddaByły senator USA oraz osobisty przyjaciel i doradca prezydenta Joe Bidena. Wirtualne spotkanie ma charakter polityczny w ramach negocjacji, które Massa prowadzi z MFW, ponieważ zamierza podróżować w przyszłym tygodniu.

Z drugiej strony celem spotkania z Europejczykami było zacieśnienie relacji gospodarczych między dwoma regionami, analiza sytuacji regionalnej i globalnej, a także ogłoszenie mapy drogowej Argentyny na najbliższe miesiące z głównymi realizowanymi politykami. Promowanie stabilizacji makroekonomicznej.

Oprócz szefa delegacji Unia Europejska W Argentynie Amador Sanchez Rico ambasadorowie Niemiec, Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Chorwacji, Danii, Słowacji, Słowenii, Finlandii, Francji, Grecji, Węgier, Irlandii, Włoch, Holandii, Polski, Portugalii, Rumunii i Szwecja. Ze swojej strony obecny był Minister Gospodarki, któremu towarzyszył jego główny doradca ds. stosunków międzynarodowych Gustavo Martinez Pandiani.

Na początku spotkania minister podkreślił, że Unia Europejska jest wiodącym partnerem w planie rozwoju Argentyny. Blok europejski jest kluczowym rynkiem dla naszego eksportu – 11 000 mln USD w 2022 r. – i głównym inwestorem kraju w wysoce zdywersyfikowane sektory, takie jak między innymi produkcja, usługi, górnictwo, ICT i węglowodory. W tym kontekście zarówno Massa, jak i przedstawiciele krajów Unii Europejskiej zgodzili się co do potrzeby poszukiwania większej liczby obszarów współpracy w celu wspierania wspólnych modeli rozwoju uwzględniających środowisko, przy jednoczesnym promowaniu promocji łańcuchów wartości i tworzeniu miejsc pracy .

Jeśli chodzi o porozumienie Mercosur i Unię Europejską, zgodzili się, że jest to strategiczny mechanizm wzmacniający stosunki między dwoma regionami. Uznali jednak potrzebę wzmożenia wysiłków na rzecz osiągnięcia wyważonego, wzajemnie korzystnego porozumienia w sprawie rozwoju obywateli po obu stronach Atlantyku.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *