Lista Forbesa | Hiszpańskie małe i średnie firmy, które zmienią świat 2023

Lista Forbesa |  Hiszpańskie małe i średnie firmy, które zmienią świat 2023

Kraj małych i średnich przedsiębiorstw, małych i średnich oraz samozatrudnionych. To w zasadzie 90% Hiszpanii. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych w skali globalnej są one filarem gospodarki i generują zatrudnienie (między 60% a 70%), a także wytwarzają połowę światowego PKB. Tempo ich wzrostu jest odwrotnie proporcjonalne do stojących przed nimi wyzwań. Jego struktura jest jednak mniejsza i ma tendencję do szybszego dostosowywania się do zmian na rynku, oprócz specjalizacji w bardziej specyficznych obszarach. Zdecydowana większość z tej selekcji to również spółki efektywne kapitałowo i mające wpływ na strukturę biznesu z odpowiedniej lokalizacji.

*Wybrałem trzy firmy z listy, aby podzielić się swoimi doświadczeniami.

Kokosy

Jest wiodącą marką na rynku kosmetyków naturalnych, wolnych od toksyn. Zdobywca piętnastu nagród Beauty Shortlist Awards i dwóch brytyjskich nagród Pure Beauty Awards, ich produkty są wegańskie i wolne od okrucieństwa. Jej założycielka, Sarah Werner, wpadła na ten pomysł w wyniku wielorakiej wrażliwości chemicznej swojej matki, a firma opiera się na innowacjach, bezpiecznych składnikach i filozofii, która w stu procentach szanuje środowisko.

prawidłowy

Platforma, która poprawia język i pisownię oraz zapewnia rozwiązania (w czasie rzeczywistym) za pośrednictwem sztucznej inteligencji, aby skutecznie komunikować się w języku hiszpańskim. Z 70 000 aktywnych użytkowników miesięcznie, jest przeznaczony dla każdego, kto używa pisanego hiszpańskiego, czy to z powodów społecznych, zawodowych czy akademickich. Abraham Lopez, Ignacio Prieto i Antonio Triguero są jej założycielami i mają strategiczne umowy z dużymi firmami technologicznymi, takimi jak Google, Nvidia i IBM.

technologia słoneczna

Spółka z sektora energetycznego, której misją jest ułatwianie firmom transformacji energetycznej poprzez szerokie wykorzystanie technologii. Alberto Hernandez jest prezesem zespołu 200 profesjonalistów w trzech obszarach biznesowych: korporacyjny outsourcing energii; Scentralizowane wytwarzanie energii (słonecznej, wiatrowej, magazynowania) i wysoce wyspecjalizowana inżynieria. Od 2023 roku są notowane na BME Growth.

fraktal

SaaS, który chce dostarczać rozwiązania technologiczne zwiększające produktywność o ponad 35%, zmniejszające incydenty i ryzyko operacyjne. Jego narzędzie pozwala przewidywać i unikać awarii sprzętu, co dotyczy klientów takich jak Acciona, Unilever, Iberostar, Veolia czy FedEx. Tym samym zapewnia ciągłość działania i obniża koszty utrzymania o co najmniej 15%.

popsuł się

Ta mała i średnia firma ma w swoim portfolio 50 patentów, będąc światowymi liderami w badaniach i projektowaniu anten do urządzeń bezprzewodowych. Dyrektorem generalnym firmy jest Robin Bonnet, który wraz z Carlesem Puente założył ją w 1999 roku jako spin-off UPC. Technologia Fractus stała się światowym standardem stosowanym przez największe firmy telefoniczne i telekomunikacyjne. Teraz chcą zająć się branżą Internetu Rzeczy.

GOJ

Będąc hybrydą operatora logistycznego i firmy technologicznej, stworzyła pierwszą sieć specjalizującą się w magazynowaniu, transporcie i montażu produktów wielkogabarytowych. W tej chwili zatrudniają 300 pracowników, a ich obroty w 2023 roku mają wynieść 90 mln euro. Yaiza Canosa sugeruje IPO i ekspansję międzynarodową w średnim terminie.

współczujący

Międzynarodowa marka eko-mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. Utworzyła również centrum operacyjne w Europie Środkowej i Wschodniej oraz kolejne centrum logistyczne w Barcelonie. Powstała w 2018 roku firma zajmuje się produkcją drewna, lakierów czy opakowań i od czerwca 2022 roku jest notowana na BME Growth. Jej założycielami są Joan Alvarez i Mauricio Padilla.

Heora

Założona w 2017 roku firma zajmuje się produkcją mięsa w 100% pochodzenia roślinnego. Zanurzony w planie rozwoju, którego celem jest wdrożenie technologii do produkcji między innymi wędlin, serów i makaronów. Opracowali nową technologię, której celem jest generowanie wartości odżywczych w sektorze uprawianyZ produktami o niskiej zawartości tłuszczu i bez dodatków do żywności i preparatów.

holaluz.com

Firma zajmująca się technologią online, dostarczająca energię elektryczną osobom fizycznym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom, której celem jest stworzenie planety w 100% odnawialnej. Dzięki obecności Carloty Pi firma zwiększyła swoje obroty o 61% do 919 mln euro w ubiegłym roku. Dziś sprzedają około 500 instalacji fotowoltaicznych i podpisują około 1000 umów na zarządzanie nadwyżkami chmury miesięcznie.

Kapitał indeksowy

Wiodący niezależny robo-doradca w Hiszpanii, który może wzbudzić duże zainteresowanie zarówno inwestorów prywatnych, jak i instytucjonalnych. Jest zautomatyzowanym managerem inwestycyjnym specjalizującym się w funduszach indeksowych, który ma w naszym kraju około 63 000 klientów i zarządza około 1640 milionami euro. Kierowana przez Unai Ansejo i François Derbaix, ma zespół 27 profesjonalistów, którzy nadzorują jej zautomatyzowane portfele, zmniejszając rentowność przy minimalnych kosztach.

mikrolit

Założona w 2015 roku Micolet ma siedzibę główną w Bilbao oraz w takich krajach jak Portugalia, Francja, Włochy, Belgia, Niemcy i Polska. Iker Vélez de Mendizábal jest dyrektorem generalnym tej obracającej się hiszpańskiej firmy zajmującej się kupnem i sprzedażą odzieży używanej, która przetacza się przez Europę, sprzedając 150 000 artykułów odzieży damskiej miesięcznie. Ich model biznesowy opiera się na ponownym wykorzystaniu i odsprzedaży wysokiej jakości odzieży, a nie na produkcji nowej odzieży. Filozofia oparta na zrównoważonym rozwoju i modzie cyrkularnej.

Neuroelektryczność

Firma, która opracowała StarStim, nasadkę zawierającą 32 elektrody, która monitoruje sygnały elektryczne w celu diagnozowania chorób. Pracują z technologią nieinwazyjnej elektrycznej stymulacji mózgu, dzięki której są w stanie stymulować mózg, mierzyć i modyfikować jego funkcje w celu przywrócenia mu zdrowia, zmniejszenia jego niepełnosprawności i zapewnienia lepszej jakości życia pacjentom cierpiącym na różne choroby jak depresja, choroba Alzheimera czy epilepsja.

Hakerzy produktów

Agencja Wzrost piractwa Flagowy produkt naszego kraju, który wykorzystuje eksperymenty w kanałach cyfrowych do maksymalizacji wzrostu korporacyjnego. Pomogli już w rozwoju ponad 100 firmom w Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych, w tym powiązanym markom, takim jak Zara, P&G, Sanitas czy Repsol. W 2023 roku planują przekroczyć 4,5 mln euro obrotów, z dużym naciskiem na zostanie wiodącą firmą w dziedzinie sztucznej inteligencji.

moc znamionowa

Firma, która pomaga firmom odkryć najmądrzejszy sposób planowania i projektowania elektrowni słonecznych poprzez program pvDesign, który w 2022 roku został włączony do portfolio rozwiązań Enverus North America dla sektora energii odnawialnej. Jej CEO, Andrea Barber, pozwala zautomatyzować i usprawnić studium wykonalności, analizę, projektowanie i inżynierię tego typu infrastruktury elektrycznej we wszystkich jej fazach.

zabieram z powrotem

Firma, która promuje rozwiązania o obiegu zamkniętym w branży modowej, wykorzystując odpady jako zasoby i rewolucjonizuje świat tekstyliów swoją propozycją dotyczącą obiegu zamkniętego. Po obliczeniu ilości odpadów „od wewnątrz”, Mónica Rodríguez, Marta Iglesias i Gonzalo Sáenz postanowili podjąć działania w tej sprawie i postawić na projekt, który łączy ich pasję do mody i zaangażowanie w ochronę środowiska.

smarttech

Założona w 2009 roku przez Daniela Gonzáleza de Vegę i Javiera Arroyo, stała się światowym liderem w dziedzinie spersonalizowanej matematyki online i nauczania czytania ze zrozumieniem, obecna w ponad 100 krajach. Tysiące dzieci skorzystało z zastosowania sztucznej inteligencji, co zostało uznane przez Harvard, MIT, Oxford, Unię Europejską i Kongres USA. Jej zespół składa się ze 100 profesjonalistów zajmujących się poprawą edukacji.

StockCrowd IN

Pierwsza fuzja dwóch platform stosunek płciowy Zorganizowany przez CNMV i wdrożony w Hiszpanii zaowocował stworzeniem tego narzędzia finansowania przedsiębiorstw i projektów nieruchomościowych, które ma na celu zmianę sposobu inwestowania ludzi. Kierowana przez Mireię Badíę, robią to za pośrednictwem inwestorów, którzy wspierają te firmy, jednocześnie uzyskując rentowność dzięki przejrzystemu, zdywersyfikowanemu, cyfrowemu i elastycznemu produktowi finansowemu.

Szkoła PowerBusiness

Szkoła biznesu, której metoda łączy 15-minutowe zajęcia z webinarami w czasie rzeczywistym. Wśród wykładowców są prezesi firm takich jak Amazon, Tesla czy Netflix, a ich programy mają na celu szkolenie ekspertów z dziedziny biznesu, marketingu czy e-commerce. Jedną z najbardziej pożądanych treści jest ThePowerMBA, 75-godzinny tytuł magistra online, w ciągu 10 miesięcy, umożliwiający uzyskanie globalnego wglądu w prowadzenie organizacji lub przedsięwzięć.

Unikalne zarządzanie sportem

W agencji aktorskiej kierowanej przez Carlota Planas bardzo wyraźnie widać, że jej celem jest dostarczenie graczom maksymalnie możliwych narzędzi
Mogą więc zajść tak daleko, jak chcą, walcząc jednocześnie o uwagę i szacunek, na jaki zasługuje kobieca piłka nożna. Charlotte
Pierwsza kobieta, która prowadziła agencję reprezentacji kobiet w piłce nożnej w Hiszpanii.

Awatar Federacji

Platforma do tworzenia awatarów, która zapewnia kontrolę, bezpieczeństwo, prywatność i przenośność użytkownikom w metaverse. Jego tożsamość opiera się na sercu doświadczenia cyfrowego i ludzkiego. Firma założona przez Cai Felipa i Jordiego Conejero w 2020 roku wyrosła z idei połączenia świata rzeczywistego z nowymi cyfrowymi światami, które teraz się łączą. Union Avatars robi nowy krok w kierunku Web3, tj. integruje takie metaverse avatary z blockchainem.

Vaca

Ana Luz i Maxime Boniface są założycielami tej technologii żywności, która rozpoczęła się jako mała restauracja w dzielnicy Gracia (Barcelona). Niedawno wprowadziła na rynek jedyne dwa produkty wykonane z oliwy z oliwek i sfermentowanego mleka z pestek arbuza: Mözza i Pumpkin Chxddar. Przełomowa innowacja w produkcji serów wegańskich, poprawa smaku i zrównoważenia procesu produkcyjnego.

Foton

Wiedzą, że to WordPress dla sieci 3. Pozwala firmom w przystępny sposób korzystać z technologii blockchain. Z klientami takimi jak Mediapro, Grupo Bimbo, Grupo Planeta, PwC i Nestlé, Vottun oferuje między innymi certyfikaty cyfrowe, bezpieczne rejestracje, płatności kryptowalutowe oraz wykorzystanie NFT w marketingu i lojalności. Założona przez Martę Vallis i Luisa Carbajo.

Robimy na drutach

Założona przez Pepitę Marín i Alberto Bravo w 2011 roku, sprzedaje zestawy do majsterkowania, które zawierają wszystko, czego potrzebujesz do robienia na drutach ubrań. Dziś zatrudniają 45 pracowników, a ich głównymi rynkami zbytu są Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja i Wielka Brytania. W 2021 roku przejęli belgijską firmę krosienną Funem Studio. W 2022 roku otwierają swój pierwszy stały sklep w Madrycie (następnie w Paryżu i Londynie).

Wetaka

Założona w 2014 roku przez Efréna Álvareza (byłego uczestnika programu telewizyjnego Masterchef) i Andrésa Casala, firma tápers przyspieszyła swój rozwój dzięki sukcesowi spersonalizowanego modelu subskrypcji dostosowanego do gustu klienta. W swoich potrawach stawiają na jakość, a receptury przygotowywane są przez profesjonalnych kucharzy. Jego zespół liczy 100 osób, a przesyłki są wysyłane na cały półwysep i do Palma de Mallorca.

blokada tygodnia

Wiodąca aplikacja do szlaków górskich, która dotarła do 10 milionów użytkowników na całym świecie. Narodziła się wraz z pierwszą górską trasą rowerową w 2006 roku i ma już 32 miliony tras i 57 milionów opublikowanych zdjęć. Platforma ma aktywną społeczność ponad 11 milionów ludzi. Założona przez Jordiego Ramota, na Wikiloc udostępniono już ponad 38 milionów tras dla maksymalnie 80 różnych rodzajów działań.

metodologia

Przygotowując listę, przeprowadzono analizę między różnymi organizacjami, federacjami i stowarzyszeniami małych i średnich hiszpańskich firm, próbując odkryć te, które mają wpływ na krajową aglomerację, czerpią korzyści z technologii i oferują rozwiązania i udogodnienia. i innowacyjne narzędzia. Udowodniono, że jest rentowna i wydajna kapitałowo, a ponadto ma tylko 60 milionów rachunków i 300 pracowników.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *