Listy z Dni Solidarności • Robotnicy

Z różnych rekwizytów, języków i sposobów mówienia trafiali do CTC i gazety PracownicyPrzesłanie solidarności i wsparcia dla Kuby oraz odrzucenie wrogiej polityki Stanów Zjednoczonych, w szczególności embarga gospodarczego, handlowego i finansowego, które od ponad 60 lat obciąża rozwój gospodarczy i dobrobyt największego państwa świata. Antyle.

| Ilustracja: Martirena

Na liście przedstawionych organizacji znajduje się Światowa Federacja Związków Zawodowych (WFTU); Central Boliwariańskich Socjalistów Trabagadores (CBST), jej federacje i federacje w Wenezueli; Ogólnochińska Federacja Związków Zawodowych (ACFTU); Generalna Federacja Pracowników Wietnamu (VGCL); Partia Pracy Pansbury; Generalna Konfederacja Pracowników (CGT), Francja; Front Rewolucyjny Brazylijskich Robotników; meksykański ruch solidarnościowy z Kubą; Rada Związków Zawodowych Grenady (GFUQ); Narodowa Konfederacja Pracowników Usług Publicznych, Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych, Telewizji, Firm Autonomicznych oraz Zdecentralizowanych i Prowincjonalnych Instytutów Kolumbii (Sintraemsdes).

Światowa Federacja Związków Zawodowych (WFTU) „klasowa, unitarna, demokratyczna, nowoczesna, niezależna i kosmopolityczna” Prześlij pozdrowienia z okazji 26 lipca, Historia ataku na koszary Moncada. Organizacja – zrzeszająca ponad 105 milionów członków w 133 krajach na 5 kontynentach – upamiętniała „historyczne i heroiczne” i uznała, że ​​rewolucja kubańska była „światłem nadziei i optymizmu” dla tych, którzy cierpią z powodu „dzikości kapitalizmu”.

63 lata temu zwycięscy brodaci Fidela przybyli z Sierra Maestra, aby udzielić lekcji ludzkości, pokory, oderwania i rewolucyjnej miłości, zainspirowali tych, którzy wybrali lepszy świat. Wiadomość od Central Boliwariana Socialista de Trabajadores (CBST)jej federacje i federacje w Wenezueli; podczas, gdy Konfederacja Związków Zawodowych popiera wsparcie Chin Do „wysiłków podejmowanych przez rząd i ludność Kuby w celu ochrony stabilności społecznej” i wyraża potępienie ingerencji jakiegokolwiek kraju w sprawy wewnętrzne innych, nakładanie jednostronnych sankcji, a także nękanie i naciski międzynarodowe na niektóre kraje. .

w tym List poparcia dla Komitetu Antyterrorystycznego, szesnastu organizacji powiązanych z francuską CGT Stwierdzili, że „Stany Zjednoczone duszą ludność Stanów Zjednoczonych (…), aby złamać zdobycze rewolucji i wymusić powrót drapieżnego kapitalizmu na wyspę”. Jednak „delegacje, które udały się na Kubę 1 maja 2022 r., były w stanie zmierzyć determinację Kubańczyków, aby nie dać się manipulować (…). Wiemy, że sytuacja jest trudna, ponieważ ją widzieliśmy”, za pośrednictwem organizatorzy operacji „Solidarność Kontenery i walka o Kubę”, podczas której mogli zweryfikować „jak wykorzystać najbardziej subtelne i perwersyjne sztuczki, aby odstraszyć wszelką pomoc i wymianę” z narodem karaibskim.

26 lipca brazylijski Robotniczy Front Rewolucyjny zorganizował akcję solidarności z Kubą w Rio de Janeiro, na placu przed konsulatem USA w tym mieście. Ponadto dzwonili ze swojego firmowego bloga „Bezwarunkowo broń kubańskiej rewolucji przeciwko imperialistycznemu barbarzyństwu”Uznając, że dopiero po zwycięstwie w 1959 r. „naród kubański, który do tej pory 'żył dla kogoś’, bez własnego projektu narodowego, stał się 'miastem samym w sobie’”.

Kolumbijczyk Adrian Augusto Patiño Velasquez, dyrektor Sintraemsdes, wysłał nagranie wideo z Medellin, w którym nazywa blokadę Kuby skandaliczną i zbrodniczą oraz potępia fundusze amerykańskie na destabilizację i podział Kubańczyków: zaapelował.

Każdego lata CTC otrzymuje dziesiątki tego rodzaju listów od siostrzanych organizacji związkowych, które uznają wagę kubańskiej rocznicy, jak również pilną potrzebę wspierania walki jej obywateli o samostanowienie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.