Litera Q

Porozmawiajmy o language11.jpg

W słowniku jest tylko 506 słów z literą Q, 0,57%. Towarzyszy jej zawsze milcząca amerykańska postać. Ta litera była już problemem dla Rzymian, ponieważ miała dźwięk identyczny z C i K. Ta różnica jest już w alfabecie fenickim, z literami kaf i qof, wziętymi z egipskich hieroglifów, które zostały narysowane, jak to przedstawiał głowa małpy, która została narysowana, stąd widać w niej ogon.

Ostateczna zgoda jest taka, że ​​C należy napisać, po którym następują samogłoski A, O, U (dom, jedzenie, łyżka), pozostawiając Q i E, I (ser, chcę). Jednak w Złotym Wieku bardzo często pisano cztery, quaresma quantioso, pięćdziesiąt, czterysta, tj. osoba, kwalifikacja, quando, quanto, retoryka, quadrilla delinquente, pasquas, quidado. Próbując ustanowić system, w XVIII wieku pierwsza ortografia akademicka ustanowiła zasadę etymologiczną (według której Q było respektowane we wszystkich słowach, które były po łacinie), ale norma ta została później poprawiona, a w 1815 r. norma ta została poprawione. Q pozostaje tylko takim, że qui, z odpowiednią podporą U i dlatego rozważa digraf. W ostatniej pisowni akademickiej z 2014 r. ustalono, że słowa kwazar i kworum będą również pisane przez C: kwazar i kworum; Podobnie jak nazwy dwóch krajów, Iraku i Kataru, będą się nazywać Irakiem i Katarem.

Ale nie tylko z literami C i K, Q musiało gdzieś walczyć, ale musiało również sprzeciwić się temu CH, które przywoływało łacińskie pochodzenie Chrystusa (Christo), chroniczne (chroniczne): unicestwienie (annihilare), które nie było jeszcze zniszczony pod koniec XV wieku; Architektura i architekt (architectureūra, architektura), z CH nadal w Słowniku Władz (1726); oskrzela pojawia się w tym samym słowniku, prekursor obecnych oskrzeli (oskrzeli); Od chirurgii pochodzi chirurgia, ale także jej chirurgiczna pochodna (chirurgĭcus); maszyna (maszyna); W tym samym wieku orkiestra, jak po łacinie (orkiestra), zanim stała się orkiestrą. Niektóre słowa pisane w Q można również zapisać przez K, zwłaszcza że litera U nie brzmi jak: quilo/kilogram, kinezjologia/kinezjologia, kiosk/kiosk, pekińczyk/pekińczyk, poker/poker, kilogram/kilogram, kilometr/kilometr, w zależności od każdego wyboru zastosowania standardu.

Czytaj więcej: litera G.

Po literze Q może występować UA lub UO. Dzieje się tak z niektórymi słowami obcymi, czyli dźwiękami pochodzącymi z innych języków. W takich przypadkach wiele z nich jest częścią zwrotów łacińskich. Wymawia się w nich literę U: squash, status quo (stan czegoś), barter (pomieszanie jednej osoby z drugą), warunek niezbędny (warunek konieczny czegoś).

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.