„Los kapsla to bzdura”: gorzki komentarz Santiago Creela na temat AMLO

„Los kapsla to bzdura”: gorzki komentarz Santiago Creela na temat AMLO
Santiago Creel rzucił się na AMLO i jego kapsle (Zdjęcia: Twitter / @SantiagoCreelM // Cuartoscuro)

Santiago Creelprezydent Parlamentzły komentarz w odpowiedzi na komentarze, które Andres Manuel Lopez Obrador (AMLO) w sprawie potencjalnych kandydatów opozycji, którzy będą ubiegać się o prezydenturę w 2024 roku.

Na porannej konferencji prezydent kraju podkreślił, że do tej pory brał pod uwagę 38 przeciwników aspiruje do objęcia prezydentury Zadeklarował, że przedstawi tę listę publicznie, ponieważ „nie należy jej zakrywać, tuszować ani lizać palcami”.

Wbrew opinii AMLO, członek Partii Akcji Narodowej (PAN) wyraził na konferencji prasowej, że zapowiadane wcześniej postacie, które mogą reprezentować Ruch na rzecz Odrodzenia Narodowego (Morena) mogą się odwrócić, ponieważ „gaz jest zmarnowany”.

Skorzystał również z okazji, by ogłosić swoje stanowisko w sprawie terminu „corcholata”, którym prezes odnosi się do kandydatów na prezydenta do rzekomej czwartej transformacji: premier Claudii Sheinbaum, ministra spraw zagranicznych Marcelo Ebrarda i ministra spraw wewnętrznych Adana Augusto Lópeza Hernándeza.

„Dla mnie termin corcholata użyty w sposób, do którego odnosi się wódz, to a Obraźliwy termin. Ponadto, gdy nakrętka zostaje ujawniona, ponieważ chodzi o ujawnienie tożsamości wnioskodawców, w pierwszej kolejności wyrzuca się do kosza to, co dzieje się z nakrętką, której dotyczy ujawnienie. Więc przeznaczeniem kapsla jest śmieci„, wskazany.

Creel przyznał, że termin "kapsle"który AMLO odnosi się do kandydatów do Moreny, wydaje się go pogardzać (Zdjęcia: Twitter/PartidoMorenaMX)
Creel przyznał, że określenie „corcholatas”, które AMLO odnosi do kandydatów do Moreny, wydaje mu się obraźliwe (zdjęcia: Twitter/PartidoMorenaMX)

Odpowiedział także na rekomendacje Lópeza Obradora, który wezwał partie opozycyjne do zidentyfikowania swojego kandydata i głównych osi ich propozycji, poza krytyką rządu Moreny.

AMLO zauważył: „To nie oznacza tylko, że jesteśmy nako czy populistami, czy nie wiem nic innego, ale to, co sugerują. To bardzo pomaga, że ​​ludzie mają jasność”.

W tym sensie Creel odniósł się do tego Akcja Narodowa określiła jego propozycję w kategoriach bezpieczeństwa i ekonomii. Jeśli chodzi o ten ostatni aspekt, Twierdził, że polityka AMLO była porażką, która doprowadziła do wzrostu ubóstwa o 6 milionów osób W sposób porównawczy przyjął ustalenia Partii Akcji Narodowej, gdy był prezydentem.

Santiago Creel porównał zarządzanie AMLO do Vicente Fox (Zdjęcie: Exclusive)
Santiago Creel porównał zarządzanie AMLO do Vicente Fox (Zdjęcie: Exclusive)

„Wszystkie nasze rządy odnotowały wzrost dodatni i tak umiarkowany, ale wzrost dodatni. Pytam ich kapsle, czy będą kontynuować politykę zerowego wzrostu gospodarczego.

Na koniec wyjaśnij, że wśród tego, co sugeruje niebiesko-białe siedzenie, jest: Zmodyfikuj strategię bezpieczeństwa Został awansowany przez Lópeza Obradora podczas swojej sześcioletniej kadencji, z którą opowiedział się za militaryzmem.

Musimy pamiętać, że w przeszłości Creel porównał niepewność w administracji Foxa do obecnego prezydenta.

Marszałek Izby Reprezentantów podkreślił, że rząd, w którym sprawował funkcję premiera spraw wewnętrznych (Segob), „jest jedynym, który był w stanie stawić czoła przemocy bez dużej liczby ofiar śmiertelnych”.

Pod tą treścią potwierdzono, że PAN ma argumenty, by sugerować zmiany w obecnej strategiigdzie wyniki wskazują, że „musi być jakieś elementy, które trzeba wziąć pod uwagę”, mimo że obecne okoliczności różnią się od tych z sześcioletniego okresu 2000-2006. Dlatego poprosił nawet o spotkanie z Prezydentem przedstawić swoją propozycję.

Czytaj:

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *