Louis Arce oświadczył, że nie pojedzie na Szczyt Ameryk, jeśli „wykluczenie braterskich narodów” będzie kontynuowane.

Louis Arce oświadczył, że nie pojedzie na Szczyt Ameryk, jeśli „wykluczenie braterskich narodów” będzie kontynuowane.

Prezydent Wielonarodowego Stanu Boliwii, Luis Arce, ogłosił we wtorek wieczorem za pośrednictwem swoich sieci społecznościowych, że nie weźmie udziału w IX Szczycie Ameryk, który odbędzie się w dniach 6-10 czerwca w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych, jeśli nadal wyklucza „ludy braterskie”.”.

„Zgodnie z zasadami i wartościami Wielonarodowego Państwa Boliwii powtarzam, że Szczyt Ameryk z wyłączeniem krajów amerykańskich nie będzie pełnym Szczytem Ameryk, a jeśli kraje braterskie nadal będą wyłączone, Arce na swoim koncie na Twitterze.

Stany Zjednoczone wykluczyły ze szczytu Kubę, Wenezuelę i Nikaraguę, argumentując, że ich rządy były niedemokratyczne i nie respektowały Demokratycznej Karty Ameryk.

„Boliwia buduje swoje stosunki międzynarodowe na dyplomacji ludowej, z inkluzywnością, solidarnością, integracją, poszanowaniem suwerenności, samostanowieniem i kolektywnym budowaniem kultury dialogu i pokoju” – napisał prezydent w drugim tweecie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.