Ludwika Paleta: Niezwykła historia imigracyjna rodziców gwiazdy „Matki, jest tylko dwójka” | Pomiń-Enter

Ludwika Paleta: Niezwykła historia imigracyjna rodziców gwiazdy „Matki, jest tylko dwójka” |  Pomiń-Enter

Ludwica Paleta to jedna z najsłynniejszych aktorek w Meksyku. Jego pierwszym dziełem była „Karuzela” (1889) i od tej powieści nieprzerwanie uczestniczy w produkcjach meksykańskich i międzynarodowych. Aktorka urodziła się w Krakowie, w Polsce, ale jej rodzice zdecydowali się wyemigrować do Ameryki Łacińskiej, gdy ona i jej siostra były bardzo młode. Historia ich przybycia do Meksyku nie jest dobrze znana, ale 44-letnia tłumaczka w wywiadzie ujawniła powody, które skłoniły jej rodzinę do wyjazdu z Polski do kraju Charo.

Patrzeć: „Mamo, są tylko dwie” – potwierdza sezon 3: w tej historii pozostały luźne zakończenia

Imigracja

Zbigniew Paleta to polski muzyk, który poślubił Barbarę Paciorek Kowaluca, polską nauczycielkę i artystkę wizualną, z którą miał dwie córki: Ludwikę i Dominikę. Pan Paleta stał się ważnym kompozytorem meksykańskich filmów i powieści, kiedy wyemigrował z rodzinnego kraju do Meksyku, a jego córka Ludwica została świetną aktorką. Podczas rozmowy z dziennikarzem Tłumacz zdradził, jak wyglądała ta podróż z Polski do Meksyku.

Barbara Paciorek Kowaluka z córką Ludwiką. (Zdjęcie: Instagram/@Ludwika_paleta)

„To był rok 1980, było dużo niepewności, było wiele problemów gospodarczych, a Polska zawsze była krajem, który nigdy nie doświadczył wojny, ani okresu powojennego. Zawsze borykała się z bardzo trudną sytuacją polityczną i gospodarczą. Ale w tamtym czasie brakowało produktów spożywczych, był kupon na potrzebne rzeczy, dawali 500 gramów wieprzowiny lub mięsa na tydzień, więc tata powiedział, że będzie mnie niósł na ramionach, a ja wręczył kupon, a panie, które rozdawały mięso, na mój widok powiedziały „och” i dały mu kolejne 100 gramów. To były bardzo trudne czasy„, mówi aktorka.

Ludwika wspomina, że ​​ponieważ jej ojciec był skrzypkiem i grał ze znakomitymi polskimi osobistościami, miał możliwość wyjazdu z kraju, na co ówczesny reżim nie pozwolił. Miał okazję dwukrotnie pojechać na Kubę i do Meksyku. „Mój ojciec kochał kulturę Ameryki Łacińskiej. Kochał Meksyk”.Dodać.

Zbigniew Paleta z córką Ludwiką. (Zdjęcie: Instagram/@Ludwika_paleta)

„Któregoś dnia mu powiedziano, że są przesłuchania dla muzyków, zwłaszcza smyczkowych, a polscy i rosyjscy muzycy, zwłaszcza z Europy Wschodniej, są znani z bardzo dobrych smyczków. Więc mój ojciec poszedł na przesłuchanie i jako że był zamykając futerał na skrzypce, powiedzieli mu: „Poczekaj, jesteśmy zainteresowani. Niedługo potem powiedzieli mu, że jest takie miejsce w Meksyku”. Dodaje.

Zbigniew Paleta jest muzykiem, żonatym z Barbarą Paciorek Kowalówką.

Kiedy pan Paletta powiedział żonie o możliwości pracy w Meksyku przez cały rok, ta powiedziała mu, że nie chce jechać i że przebywa z dwiema córkami w Polsce. „Czterdzieści lat temu o tak odległych krajach wiedziano niewiele lub nic. Wszystko, co wiedziałeś, znajdowało się w książkach. Nie mieliśmy zbyt wielu informacji.– kontynuuje aktorka. Mówi jednak, że jego ojciec wyszedł na chwilę z przyjaciółmi na wino, a kiedy wrócił do domu, zastał żonę śpiącą z książką o Meksyku.„W końcu dotarliśmy do Meksyku”. uwagi.

Barbara Paciorek Kowaluka z córką Ludwiką. (Zdjęcie: Instagram/@Ludwika_paleta)

Pierwszy przybył ojciec Ludwiki, a dwa miesiące później przybyła ona wraz z matką i siostrą. „Moja mama przyjechała z dwiema torbami, patelnią i sztućcami. Nie miał pojęcia, co tu znajdzie. Teraz, gdy o tym przypominam, robi mi się bardzo miło. Zakochałam się w Meksyku i bardzo się zakorzeniłam szybko, ale dla ojca było to trudne. „Zwłaszcza, że ​​«Ci sami Polacy, którzy tu mieszkali, nie znieśli tego dobrze».Wskazuje.

Aktorka zdradza, że ​​podczas pierwszych lat pobytu w Meksyku wraz z siostrą zdały sobie sprawę, że ich rodzicom trudno jest odnaleźć się w nowym kraju. „Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele robią dla nas nasi rodzice, chodząc od pracy do pracy, pracując w orkiestrze, potem idąc do innej pracy, a wieczorem idą grać w hotelu, żeby się spotkać”.Aktorka kończy z nostalgią i łzami w oczach.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *