Luis Ars nalega na uszanowanie kroków prawnych w stosunku do planujących zamach stanu w Boliwii

Luis Ars nalega na uszanowanie kroków prawnych w stosunku do planujących zamach stanu w Boliwii

W wywiadzie dla argentyńskiej audycji radiowej La Pizarra prezydent wyjaśnił kilka aspektów związanych z operacją Áñez, centrum międzynarodowej kampanii dezinformacyjnej, mającej na celu wywieranie nacisku na wymiar sprawiedliwości, aby uwolnił ją od stawianych jej zarzutów.

„Procedury prawne były przestrzegane i wszelkie procedury prawne były przestrzegane, dlatego jesteśmy przekonani, że wszystko, co zostało zrobione, zostało zrobione w ramach wymiaru sprawiedliwości” – powiedziała głowa państwa.

Od etapu prewencyjnego zatrzymania prawicowe media i liderzy opozycji bronili bez dowodów tezy o łamaniu podstawowych praw Aneza, aby stworzyć stan opinii, który posłużyłby jako podstawa do prób kwestionowania jawności Boliwijski system sądowniczy.

Arce wyjaśnił, że rząd zapewnił wszystkie warunki podczas pobytu w więzieniu Miraflores, w tym bunt dla pozostałych kobiet w więzieniu, aby uzyskać przywileje dla byłego senatora.

Jednak biorąc pod uwagę siłę dowodów i pomimo nacisków, stołeczny I Sąd Antykorupcyjny w wyniku procesu skazał byłą prezydent de facto, która odpowiedziała jej za naruszenie konstytucji i naruszenie konstytucji. obowiązków.

„Postąpiliśmy zgodnie z Boliwijczykami, ponieważ pierwszą rzeczą, o którą nas poprosili, była sprawiedliwość i sprawiedliwość, a my po prostu przedstawiliśmy dowody, aby sprawiedliwość mogła wydać osąd i ocenić wszystkie przedstawione dowody, a są wyniki” – podkreślił gubernator.

Ponownie zaprzeczył domniemanym naruszeniom wymiaru sprawiedliwości w związku ze sprawą, zwłaszcza tym, które dotyczą podporządkowania prokuratorów i sędziów władzom rządowym, co ma na celu zdyskredytowanie kierownictwa Ruchu na rzecz Socjalizmu (MAS, polityczny życie w Jemenie). Energia).

„(My nie uczestniczymy) w sprawiedliwości, w utrudnianiu procesu; co ma inne kanały w systemie sądownictwa (…)” – wyjaśnił również ekonomista i profesor uniwersytecki.

Ostatni epizod ww. kampanii dezinformacyjnej w sprawie drugiego zamachu stanu zrealizowało kilku prawicowych europejskich ustawodawców, którzy poprzez stronnicze i bezpodstawne procesy próbowali wywrzeć nacisk na boliwijskie organy sądowe, by doprowadziły do ​​uchylenia orzeczenia.

W 2019 r., po zamachu stanu przeciwko konstytucyjnemu prezydentowi Evo Moralesowi, senator Beni pełnił funkcję drugiego wiceprzewodniczącego Wielonarodowego Zgromadzenia Ustawodawczego (Parlamentu).

Przy poparciu żołnierzy rebeliantów i opozycji ustawodawca złamał obowiązujące przepisy i przejął niekonstytucyjnie przywództwo w państwie.

Dlatego po przywróceniu porządku demokratycznego po wyborach w 2020 r. wraz z miażdżącym zwycięstwem w wyborach MAS rozpoczęły się pierwsze i drugie zamachy stanu, pierwszy, który wciąż jest przed sądem, pod zarzutem terroryzmu, podżegania i spisku do popełniania czynów. przemocy.

W wywiadzie dla La Pizarra, prezydent Boliwii odniósł się również do innych wyzwań podjętych podczas jego prawie dwóch lat sprawowania urzędu, takich jak przywrócenie demokracji i gospodarki, kontrolowanie Covid-19 i inne polityki mające na celu przezwyciężenie spustoszenia, które spowodował. przez rząd po zamachu stanu.

ocs / avs

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.