Luis Larrodera będzie gospodarzem Iris Television Academy Awards 21 listopada, w Światowy Dzień Telewizji

MADRYT, 7 listopada (prasa europejska) –

Akademik Luis Larudera będzie przewodniczył 23. edycji IRIS Awards dla Akademii Telewizji, Sztuk i Nauk Audiowizualnych w najbliższy poniedziałek, 21 listopada, w Światowy Dzień Telewizji.

Poinformowała o tym w poniedziałek Fundacja, która podkreśliła, że ​​hiszpańska impreza audiowizualna odbędzie się w Quinipolis Ciudad de la Imagine (Madryt) i będzie współpracować m.in. z Ministerstwem Kultury i Sportu. Wydarzenie akademickie będzie moderowane przez Alberto Maeso, a wyprodukowane przez Tesseo Producciones.

Akademia ogłosiła również, że w tym roku Noc Uznania Hiszpańskiej Doskonałości Audiowizualnej zgromadzi blisko 1000 profesjonalistów. Podczas ceremonii najwyższa nagroda akademicka, Jesús Hermida Lifetime Achievement Award, zostanie wręczona Mercedes Milá za życie związane z przetrwaniem na ekranie i nieustanną zawodową rewolucją w różnych gatunkach telewizji.

Ponadto nagrody Iris Autonomic Awards 2022 zostaną wręczone Juanowi y Medio za „La Tarde, aqui y tiempo” w kanale Tire oraz program „10 Moments” w Telemadrid. Tegoroczne Nagrody Jury Iris powędrowały do ​​„Gdzie jest Marta?” (Netflix), „Cámara Abierta” (Channel 24 Horas, RTVE Play), „Rafa Nadal Academy” (najlepszy film, Movistar Plus +), TRECE, „Desafío Ártico” (Canal Sur), „El Megahit” (Telemadryd).

Ze swojej strony Jorge Torregrossa, Ben Gutteridge, Koldo Almandoz i Marta Font zostali uhonorowani w tej edycji nagrodą Antonio Mercero Best Fiction Direction za Netflix’s Intimacy.

Tegoroczne finały

21 listopada na żywo zostaną ogłoszeni zwycięzcy 13 kategorii Iris Awards, którzy oddadzą głosy prywatnie i przed notariuszem wśród tegorocznych finalistów.

W szczególności finalistami w kategorii Najlepszy aktor są Alvaro Mel za La fortuna (Movistar Plus +), Antonio Rescens za Czujemy niedogodności (Movistar Plus +), Daniel Grao za Hit (La 1 w TVE) i Javier. Kamera za „Rapa” (Movistar Plus+), John Plazala za „Amar es para siempre” (Antena 3), Miguel Ángel Muñoz za „Drease” (La 1 de TVE) i Miguel Rellán za Czujemy niedogodności” (Movistar Plus) +).

W przypadku najlepszej aktorki tegorocznymi finalistami są Alba Flores za Lost Maricon (TNT), Blanca Portillo za najlepsze dni (najlepszy teledysk), Candela Peña za Lost Maricon (TNT) i Elena Rivera za Drag. (TVE 1), Itziar Ituño za „Intymność” (Netflix), Leticia Dolera za „Doskonałe życie” (Movistar Plus+) i Nathalie Poza za „La unidad” (Movistar Plus+)

Jeśli chodzi o najlepszą reżyserię, finalistami są Aitor Gutiérrez za „Kondensator strumienia” (TVE 2), Carles Porta za „Crims” (TV3 i Movistar+), Danny de la Torre za „La union” (Movistar Plus+), David Miralles za „GEO Más Álla del Limite” (Prime Video Spain), Joaquín Llamas i Oriol Ferrer za „Sequia” (TVE 1) oraz Jorge Coira i Elena Trapé za „Rapa” (Movistar Plus+).

W przypadku kategorii Best Fiction Akademia odnotowała, że ​​finalistami byli „El Cid” (Amazon Prime Video), „Hit” (TVE 1), „Intymność” (Netflix), „La unidad” (Movistar Plus+) oraz „Rapa” (Movistar Plus+) i „Odwodnienie” (TVE 1).

Podobnie finalistami za najlepszy scenariusz są Joaquín Orestrel, Yolanda García Serrano, Jacopo Delgado, Luis Caballero i Pablo Bartolome za Hit (TVE 1); Laura Sarmiento za „Intymność” (Netflix); Leticia Dolera i Manuel Burque za „Doskonałe życie” (Movistar Plus +); Miguel Toral, „El Guernica w 5 zmysłach” (Telemadryd); Bebe Koira i Fran Araujo za „Rapa” (Movistar Plus +); i Roberta Fonulosę za „Into the blue” (świetne filmy dokumentalne La 2 de TVE).

Finaliści w kategorii Najlepsze Wiadomości to 7 Noticias (7 regionów TV w Murcji), Antena 3 Noticias 1 (Antena 3), Antena 3 Noticias 2 (Antena 3), „El Objective” (laSexta), TD2 Special od granicy Ukraina Ukraina / Polska (La 1 w TVE, Canal 24 Horas, RTVE Play) i 1 godzinę mniej niż Volcán (Televisión Canaria)

Antonio Garcia Ferreras za „Al Rojo Vivo” (laSexta), Carlos Franganello za TD 2 (1 TVE), Olga Lambea za Informativos Canal 24 Horas (24 godziny RTVE), Roberto Brasero za „Mundo Brasero” (Antena 3), Sandra Team Golpe za Antena 3 Noticias 1 (Antena 3) i Vicente Vallés za Antena 3 Noticias 2 (Antena 3) znalazły się w finale konkursu Best News Presenter.

W kategorii Najlepszy Prezenter finalistami są Alfonso Ars za „[email protected]” (laSexta), Andrew Buenafuente za „El Late Motiv de Andreu Buenafuente” (Movistar+) oraz María Casado za „Las trespuertas” (La 1 de TVE) , Mercedes Mila dla „Milá vs. Milá (nr 0 dla Movistar Plus+), Roberto Leal dla El Desafío (Antena 3) i Susana Grisseau dla Espejo Público (Antena 3.)

Ángeles Villamarín za „La isla de las tentaciones” (Telecinco), Joaquín Llamas i Jorge Sánchez Gallo za Drease (TVE’s 1) oraz Koldo Zuazua za „La fortuna” (Movistar Plus+), zespół produkcyjny TD2 Special z Ukrainy/Polska Frontier ( TVE’s 1), Óscar González Martín Moro i Matie Ojer Lanas za „GEO Más Álla del Limite” (najlepszy film) oraz zespół produkcyjny „La casa de papel” (Netflix) są finalistami w kategorii „Najlepsza produkcja”.

Finalistami najlepszego programu są Benidor Fest 2022 (La 1 w TVE i Playz), „Eufòria” (TV3), „GEO Más Álla del Limite” (Prime Video Spain), „Illustres Ignorantes” (#0 przez Movistar Plus+), „Mirror Mathematics” T2 (TVE 2), „The Three Doors” (TVE 1) i „LOL: Jeśli się śmiejesz, przegrywasz” (Amazon Prime Video).

W kategorii Best Kids Program finalistami są „Croco Doc” (Klan, À Punt), „Mironins” (Clan TV i TV3), „Momonsters” (Klan) i „Pocoyó” (RTVE, Netflix, HBO Max. oraz Amazon Prime, Hopster i Rakuten).

Akademia wskazała, że ​​finalistami najlepiej wyprodukowanego programu dla kanału tematycznego są „Kontrola dróg” (DMAX), „Crónicas del zoo” (DMAX), „El chiringuito de juguenes” (Mega) oraz „Obcy są wśród nas”. (DMAX)” i „Pieczona bitwa” (Comedy Central).

Alvaro Santamarina i Gerardo Ferreras za „La voz” (Antina 3), David Fernandez Rivas za „El Hormiguero” (Antena 3), Javier Ruiz za „Insiders” (Netflix), Jordi Vives za Benidorm Fest (La 1 w TVE) Playz ), Martín de Campos i Nacho Calvo za BSO z Emilio Aragón (nr 0 za Movistar Plus+), Vicente Peña i Víctor Mesa za „La isla de las tentaciones” (Telecinco) są finalistami nagrody za najlepszą produkcję.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.