Luis Ovalis, Mickey Taveras i inni Mukanos otrzymali uznanie od ONDA

Pięć osobistości z hrabstwa Espaillat, w tym muzycy Luis Ovales i Mickey Taveras, zostało uhonorowanych przez Narodowe Biuro Praw Autorskich (ONDA), kierowane przez José Rubéna Junela Cosme.

Wyróżnienia motywowane były wkładem wyróżnionych jako kompozytorów i pisarzy, dziełem, które odbyło się w piątek na zakończenie debaty na temat praw autorskich, która odbyła się w siedzibie burmistrza Mocy, głównej gminy Espaillat.

Ceremonii przewodniczyli burmistrz miasta Moca Junel Cosme, Guaruquia Cabral oraz przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Kompozytorów i Wydawnictw Dominikańskich Valerio de Leon (Ejeda Dominicana).

Wśród uhonorowanych znalazł się muzyk i dyrektor orkiestry Luis Manuel Ovales (Luis Ovalis), który otrzymał go z rąk pana Junela Cosme w towarzystwie burmistrza Cabrala.

Carlos Prieto, kompozytor i publicysta, również został uhonorowany za swoją ciężką twórczą pracę, której wkład wyszedł poza i uczynił go godnym tego i innego uznania.

Podczas gdy Miguel Vinicio Almanzar Taveras (Mickey Taveras), Wyróżniony z Orkiestrą Wilfredo Vargas, wyróżnił się także koncertowo swoją karierą jako kompozytor i śpiewak naszej symbolicznej perkusji merengue, która przyniosła mu znaczącą sławę krajową i międzynarodową.

Kolejny został nagrodzony obrazem autorstwa Juana de Jesus Santosa, twórcy oficjalnego hymnu gminy Moca, który zaśpiewał na początku rozmowy.

Ceremonia zamknięcia była świadkiem hołdu dla Adriano Miguela Tejady po jego śmierci. Za wzorową karierę jako obywatela, historyka, profesora uniwersyteckiego i dziennikarza, który pozostawił owocną spuściznę kulturalną i edukacyjną dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Rozmowę rozpoczęły słowa powitania ze strony burmistrza Cabrala, a następnie Valerio de Leon i Francisco Poland, Doradcy Dyrektora Generalnego ONDA.

Za słowa wprowadzające do rozmowy odpowiadała firma Gonell Cosme, która wyjaśniła cele i założenia programu opracowanego przez ONDA.

Podczas seminarium, oprócz Junel Cosme, Lucia Castillo, odpowiedzialna za Towarzystwa Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi i Prawami Pokrewnymi; Melvin Peña, z „Rozwiązywania konfliktów”; Wilkes Santana, analityk ds. programowania i planowania. Wzięli w nim udział również śpiewak i dyrektor orkiestry Pochi Familia, reprezentujący towarzystwa zbiorowego zarządzania.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.