Łukaszenka wzywa do wzmocnienia relacji Białorusi z Wenezuelą”

lukashenko-convoca-a-fortalecer-vinculos-entre-belarus-y-venezuela
08.10.2021 02:22
Zdjęcie: TwitterAdan_Coromoto

MIŃSK, 8 października (Prinsa Latina) Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko powiedział specjalnemu wysłannikowi swojego wenezuelskiego odpowiednika, Adana Chaveza, na spotkaniu w tym mieście, jak ważne jest zacieśnianie stosunków między dwoma krajami, podkreślają dziś lokalne gazety.

„Chcę podkreślić, że nie chodzi o sankcje wobec Wenezueli i Białorusi”, ale o wykorzystanie relacji, które istnieją od ponad dwóch dekad – ostrzegał dzień wcześniej prezydent na spotkaniu z wiceprezydentem ds. międzynarodowych. Sprawy Zjednoczonej Socjalistycznej Partii Wenezueli (Psuv).

Łukaszenka podkreślił, że Mińsk i Caracas nie korzystają zbytnio z atutów tworzonych przez wiele lat i podkreślił, że oba kraje mają coś, co może się wzajemnie wspierać, aby w nowoczesnych warunkach odpierać wszelkiego rodzaju ataki.

Myślę, że nadszedł czas, aby przejrzeć nasze relacje i zbudować silniejsze więzi. Rzadko zdarzają się relacje tego poziomu w sferze gospodarczej i handlowej.

Wezwał głowę państwa do opracowania planu przywrócenia stosunków i realizacji go w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Podczas pobytu w tej stolicy Chávez spotkał się z przewodniczącą Zgromadzenia Narodowego (Senatu) Natalią Kochanovą oraz z przewodniczącym Izby Deputowanych (Izby Reprezentantów) Władimirem Andreczenką.

Senator wskazał gościowi, że jej kraj dołoży wszelkich starań, aby promować wymianę z Wenezuelą, iw tym celu prezydent Białorusi dał wytyczne nie tylko do wznowienia „dobrych stosunków w różnych dziedzinach, ale do ich przezwyciężenia”.

jha / mml / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *