Lula dziękuje Rayowi za wsparcie w Ballon d’Or

Lula dziękuje Rayowi za wsparcie w Ballon d'Or

Pierwsza poprawka: Ostatnia aktualizacja:

São Paulo (AFP) – Były prezydent Brazylii, lewicowy, Luis Inacio Lula da Silva, podziękował w poniedziałek byłemu brazylijskiemu piłkarzowi Reyowi za wsparcie udzielone mu w drugiej turze wyborów, w trakcie gali Złotej Piłki w Paryżu.

Dziękuję, Ray. Oglądałem to – powiedział lider PT w wiadomości na Twitterze, w której załączył telewizyjną wideo z przesłaniem poparcia mistrza świata dla mistrza świata z „The Seleção”. w Stanach Zjednoczonych 1994.

57-letni Ray potwierdził swoje poparcie dla byłego prezydenta (2003-2010), wręczając mu pierwszą Nagrodę Sokratesa, ustanowioną na cześć jego zmarłego brata, aby podkreślić graczy zaangażowanych w sprawy społeczne. Zwycięzcą został Senegalczyk Sadio Mane.

„Mój kraj będzie musiał podjąć bardzo ważną decyzję pod koniec miesiąca dla lepszego świata. Wszyscy bardzo dobrze wiemy, w którym zespole będzie Socrates i wszyscy będziemy za nim. To ważne dla Brazylii i dla ze względu na to – powiedział były zawodnik z Paris Saint-Germain, który swojemu przemówieniu połączył dłonią z uformowaniem litery L, symbolu Luli.

Poprzedni post jest działaczem lewicowym i antyfaszystowskim, a w pierwszej turze wyborów, która odbyła się 2 października, zadeklarował już poparcie dla byłego prezydenta.

Lula wygrała te wybory z 48% głosów, pięć punktów procentowych przed skrajnie prawicowym Jairem Bolsonaro, który ubiega się o reelekcję. Głosowanie odbędzie się 30 października.

Ray był bratem Sokratesa, przywódcy „demokracji korynckiej”, ruchu, który pojawił się w latach 80. w Koryntianach z São Paulo na rzecz demokratyzacji Brazylii, która w tym czasie żyła w dyktaturze wojskowej (1964-1985). .

Zmarł w 2011 roku, a Sokrates narzucił głosowanie w Timao, aby decydować z pensji piłkarzy na kolor koszulek, w tym przygotowania przed meczami.

Rey to ostatnie pojawienie się sportowca lub byłego sportowca w brazylijskich wyborach, w których większość piłkarzy zdecydowała się milczeć.

Przed pierwszą rundą gwiazda Neymar ogłosiła swoje poparcie dla Bolsonaro.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *