Lula mówi, że porozmawia z Bidenem o szkodach wyrządzonych przez Trumpa i Bolsonaro

Agenci aresztują 11 przemytników za transport migrantów w północnym Meksyku
Ta treść została opublikowana 02 grudnia 2022 – 16:38

Brasilia, 2 grudnia (EFE) „Spustoszenie wywołane w obu krajach przez Donalda Trumpa i Jaira Bolsonaro.

„Mamy dużo do omówienia, ponieważ Stany Zjednoczone mają demokratyczne potrzeby, takie jak Brazylia”, powiedział postępowy przywódca na konferencji prasowej. „Spustoszenie, jakie Trump pozostawił w amerykańskiej demokracji, było takie samo jak Bolsonaro. Obaj myślą podobnie”.

Skrajnie prawicowy przywódca Brazylii, pokonany przez Lulę w październikowych wyborach prezydenckich i oskarżony o osłabienie instytucji demokratycznych w Brazylii, nigdy nie ukrywał podziwu dla byłego prezydenta USA, który przegrał wybory w swoim kraju z Bidenem.

Lula powiedział, że wyznaczy datę swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych w najbliższy poniedziałek, na spotkaniu, które odbędzie się w Brasilii z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Jake Sullivanem.

Dał jednak jasno do zrozumienia, że ​​zrobi to dopiero po 12 grudnia, kiedy Trybunał Wyborczy zeznaje jako prezydent-elekt, a przed inauguracją zaplanowaną na 1 stycznia.

Stwierdził, że jest bardzo zainteresowany podróżą do Stanów Zjednoczonych przed objęciem urzędu, ponieważ ma wiele ważnych spraw do omówienia z Bidenem.

„Chcę mówić o polityce, stosunkach między dwoma krajami, roli Brazylii w geopolityce nowego świata, o Ukrainie, a nawet o tym, czy ta wojna była konieczna” dwie największe demokracje. z Ameryki.

Lula podkreślił, że w programie spotkania pojawią się też inne kwestie, o których Biden z pewnością będzie chciał porozmawiać.

Lider i założyciel Partii Robotniczej (PT) potwierdził swój zamiar wyjazdu do Stanów Zjednoczonych po tym, jak były minister Fernando Haddad, jeden z rzeczników zespołu przejściowego, ogłosił wyjazd.

Według Haddada, innym możliwym celem Luli przed końcem roku byłaby Argentyna, którą potwierdził prezydent tego kraju Alberto Fernandez po spotkaniu, które odbył z postępowym liderem w Sao Paulo dzień po jego wizyta. Wygrana.. w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Na liście liderów zainteresowanych spotkaniami z Lulą są też Chiny, ale Haddad powiedział, że wątpi, czy będzie to możliwe ze względu na ograniczenia czasowe.

„Jest zaproszenie, ale nie sądzę, żeby było czas na dwie międzynarodowe podróże tej wielkości. Być może Stany Zjednoczone i Argentyna są możliwymi wyjazdami” – powiedział. EFE

cm / m / jeść

(zdjęcie) (wideo)

� EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe jest wyraźnie zabroniona, bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.